Agnieszka Woźniak-Starak: dzieci nie są dla niej wyznacznikiem spełnienia życiowego. Chociaż dziennikarka otwarcie przyznała, że nie myśli o macierzyństwie, wciąż musi mierzyć się z krytyką ze strony społeczeństwa. Nie jesteśmy maszynkami do rodzenia dzieci – przyznała gwiazda w wywiadzie dla Twojego Imperium.

Gwiazda TVN czerpie z życia pełnymi garściami. Jest błyskotliwa, przebojowa i w jasny sposób wyraża swoje zdanie. Dziennikarka odniosła się do kwestii macierzyństwa. Agnieszka Woźniak-Starak: dzieci nie pojawią się w jej życiu? Zobaczcie, co na ten temat powiedziała sama zainteresowana. 

Agnieszka Woźniak-Starak: dzieci nie są dla niej priorytetem?

Wiele kobiet nie zdecydowało się na posiadanie potomstwa. Powodów tej decyzji jest wiele, ale nie powinny być one oceniane czy dyskryminowane. Woźniak-Starak odniosła się do tej kwestii w jednym z wywiadów dla Twojego Imperium:

– Żyjemy w społeczeństwie, które wywiera taką presję, sprawiając, że w kobiecie, która nie chce szybko zostać matką rodzi się jakieś poczucie winy. A my nie jesteśmy maszynkami do rodzenia dzieci – zdradziła kilka lat temu na łamach Twojego Imperium.  

Agnieszka Woźniak-Starak chce mieć dzieci?

Niektóre przedstawicielki płci pięknej jasno komunikują, że nie mają instynktu macierzyńskiego, a wizja gromadki dzieci nie wiąże się dla nich ze spełnieniem marzeń. To zupełnie zrozumiałe, jednak kobiety, które otwarcie przyznają, że nie widzą się w roli matek, są wciąż dyskryminowane i spychane na margines społeczny. Powinniśmy zaakceptować fakt, że nie ma jednej, właściwej drogi życiowej, którą należy podążać. Kobiety powinny mieć wybór i to właśnie czyni je wolnymi.

– Strasznie trudno byłoby mi się przyzwyczaić do innego życia. Takiego życia, że przez te 24 godziny na dobę będę za kogoś odpowiedzialna. Przysięgam, że ja się tego strasznie bym bała. Nie do końca trafiają do mnie te wszystkie teorie, te wszystkie mądrości o tym, że spływa na ciebie ten cud macierzyństwa i jesteś najszczęśliwszą osoba na świecie i w ogóle jest już tak genialnie i tak super, że będziesz żałowała, jak nigdy nie zostaniesz matką. Czasem przemykają też inne informacje, że nie wszystkie kobiety się w tym odnajdują. Jestem szczęśliwa ze sobą i ze swoim partnerem –  powiedziała gwiazda TVN przed laty w rozmowie z Natalią Hołownią w programie Kobiecym Okiem.

Woźniak-Starak nie postawiła jednoznacznej decyzji w sprawie macierzyństwa. W wywiadzie podkreśliła, że jest szczęśliwa ze sobą i ze swoim mężem i być może kiedyś podejmie decyzję o posiadaniu potomstwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

agnieszka woźniak-starak: dzieci
instagram.com @aga_wozniak_starak

Agnieszka Woźniak-Starak: dzieci nie są dla niej wyznacznikiem spełnienia życiowego.