Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pilne: Nie żyje uwielbiany aktor. Widzieliśmy go w serialach emitowanych w TVP, TVN i Polsacie
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 06.01.2021 20:16

Pilne: Nie żyje uwielbiany aktor. Widzieliśmy go w serialach emitowanych w TVP, TVN i Polsacie

Urszula Gałecka
fot. Lelum.pl

Media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci jednego z najbardziej lubianych aktorów. Nie żyje George Gerdes, aktor, którego wielokrotnie wiedzieliśmy w serialach emitowanych w TVP, TVN czy Polsacie. Wśród najbardziej znanych produkcji można wymienić: „Z Archiwum X”, „Siódme Niebo”, „Strażnik Teksasu” i wiele, wiele innych.

Niezwykle przykra wiadomość dotarła do nas. 1 stycznia w wieku 72 lat odszedł George Gerdes, wybitna postać, którą mogliśmy wielokrotnie podziwiać na ekranie. Partnerka aktora, Judy Johns przekazała informację o śmierci, która miała nastąpić z powodu tętniaka mózgu.

Nie żyje wybitny aktor

Smutna wiadomość o śmierci wybitnego aktora zasmuciła nie tylko jego najbliższych, ale również wiele osób ze świata filmu. Nie żyje George Gerdes, który odszedł z powodu tętniaka mózgu w wieku 72 lat.

Jego partnerka przekazała tę smutną wiadomość w oświadczeniu, które zostało opublikowane na łamach The Hollywood Reporter.

Z oświadczenia wynika, że wszystko zaczęło się w Sylwestra. Jego partnerka – Judy Johns wyjaśniła, że George Gerdes nagle poczuł się znacznie gorzej i poprosił o wezwanie karetki. Lekarze do końca walczyli o jego życie, mimo tego, niestety nie udało się go uratować.

Kim był aktor George Gerdes?

George Gerdes był bardzo charakterystycznym aktorem, którego mogliśmy podziwiać w wielu kultowych serialach, emitowanych w największych stacjach w Polsce.

Wśród najbardziej znanych seriali, w których występował, można wymienić: „Z Archiwum X”, „Siódme Niebo”, „Strażnik Teksasu”, „Chirurdzy”, „Kości”, „Dexter”, a także wiele innych.

Oprócz tego występował również na wielkim ekranie w filmach takich, jak: „Punkt zapalny”, „Z ust do ust”, „Amistad”, „Hidalgo – Ocean ognia” czy „Dziewczyna z tatuażem”.

Aktor urodził się 23 lutego 1948 roku w Nowym Jorku. Już jako dzieciak marzył o tym, aby zostać gwiazdą kina. Jego kariera rozpędziła się na dobre w latach 80′. Oprócz aktorstwa kochał również muzykę, co było widoczne za każdym razem kiedy pojawiał się na scenie.

Gdy pojawiał się na scenie, potrafił zachwycić przede wszystkim swoją umiejętnością wcielania się w wiele charakterystycznych postaci świata filmu i muzyki. Potrafił prowadzić rozmowy między Bustere Keatonem, Elvisem Presleyem, Czarownicami z Krainy Oz, czy innymi postaciami ze swojego dzieciństwa – powiedział niegdyś Terre Roche, założyciel grupy The Roches.

Składamy najszczersze kondolencje bliskim i rodzinie artysty.

Zobacz zdjęcie:

George Gerdes has departed. An actors actor and deeply kind man. Rest easy brother,we are fewer… pic.twitter.com/oJ4heiCK1h

— TitusWelliver (@welliver_titus) January 2, 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: radiozet.pl, fakt.pl