Świat obiegła niezwykle smutna wiadomość. Nie żyje aktor znany z seriali i filmów uwielbianych przez widzów na całym świecie. Peter Mark Richman zmarł w swoim domu w Woodland Hills w Los Angeles. Miał 93 lata.

Nie żyje aktor, którego doskonale znają widzowie hitów takich jak Dynastia, Beverly Hills, 90210, Nieustraszony, Statek miłości, Aniołki Charliego, Ścigany, Bonanza: nastepne pokolenie i wielu innych. Peter Mark Richman był jednym z najsłynniejszych artystów na świecie.

Nie żyje Peter Mark Richman. Aktor miał 93 lata

To niezwykle smutna informacja nie tylko dla rodziny i bliskich, ale także dla całego świata filmu, telewizji i milionów fanów na całym świecie. Richman przeszedł długą drogę, by dołączyć do grona największych gwiazd. Zanim został aktorem, pracował jako farmaceuta.

Urodzony w Filadelfii gwiazdor zmarł 14 stycznia z przyczyn naturalnych. W ciągu swojej kariery wystąpił w ponad 30 filmach i ponad 130 serialach telewizyjnych. W 2011 roku przeszedł na emeryturę. Miał pięcioro dzieci.

Wiadomość o śmierci aktora przekazał m.in. dziennikarz ABC7 George Pennacchio.

Peter Mark Richman jako aktor pracował przez ponad 60 lat, mimo że rodzina miała zupełnie inny plan na jego życie. Jego ostatnimi filmami były Mysteria i After the Wizard, oba pochodzą z 2011 roku. 

Kim był Peter Mark Richman?

Peter Mark Richman urodził się w Filadelfii 16 kwietnia 1927 r. Był aktorem, chociaż wcześniej pracował jako farmaceuta, do czego namówili go rodzice. Jak sam mówił, spodziewał się, że ze szkoły zostanie wyrzucony już po kilku tygodniach, jednak udało mu się uzyskać dyplom. 

Gdy w końcu zdecydował się spełniać swoje marzenia, był zatrudniany przy najbardziej znanych produkcjach na świecie. Jedne z jego najbardziej charakterystycznych ról to Atamien w Aniołkach Charliego, Andrew w Dynastii, Lawrence w Beverly Hills, 90210.

Widzieliśmy go także w Mission: Impossible i jako Ralpha Offenhouse’a w Star Trek: The Next Generation. Richman użyczył swojego głosu głównemu bohaterowi z serialu animowanego Spiderman (1994-1998).

Przez wiele lat angażował się w sprawy charytatywne. W 1990 roku otrzymał Srebrny Medalion od Motion Picture & Television Fund za wybitne osiągnięcia humanitarne. W tym samym roku został również uhonorowany nagrodą Sybil Brand Humanitarian Award od Jeffrey Foundation.

Niestety, to niejedyna smutna wiadomość, o której informowaliśmy w ostatnim czasie. Kilka dni temu zmarł polski aktor, więcej dowiesz się, klikając >tutaj<.

Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o śmierci 38-letniej aktorki. Kobieta zmarła 29 grudnia ubiegłego roku, jednak wieść o jej śmierci wypłynęła do mediów dopiero teraz.

Zobacz zdjęcie:

aktor
fot. facebook.com/ABC7George

Dziennikarz ABC7 George Pennacchio smutną wiadomość przekazał na Facebooku.

Polecane przez redakcję Lelum:

 

Poprzedni artykułZnaki zodiaku mężczyzn, którzy nie zdradzają i nie oszukują. Są najwierniejszymi partnerami
Następny artykułUlga na dziecko w 2021. Nawet 4 tysiące złotych dla rodziców, którzy mają trójkę dzieci
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.