Mariusz Czajka nie jest w stanie sam poradzić sobie w trudnej sytuacji. Aktor zwrócił się o pomoc w sieci, nie stać go na pochowanie swojej ukochanej mamy. Dnia 14.01.21 roku, po długotrwałej chorobie w wieku 81 lat, odeszła z tego świata moja mama, Krystyna Maria Teresa Czajka – napisał na stronie zbiórki.

Mariusz Czajka, aktor, którego doskonale znają widzowie produkcji takich jak Pierwsza miłość, Świat według Kiepskich, Leśniczówka czy Pensjonat nad rozlewiskiem zmaga się z kłopotami finansowymi. Utworzył zbiórkę, której celem jest uzyskanie 15 tysięcy złotych.

Mariusz Czajka prosi o pomoc

Mama Mariusza Czajki zmarła w ubiegłym tygodniu. Kobieta od najmłodszych lat miała kłopoty zdrowotne. Cierpiała na osteoporozę, chorobę Parkinsona, nadciśnienie i raka płuca. Jak wyznał aktor, odeszła we śnie. Teraz potrzebne są ogromne pieniądze na pogrzeb, mężczyzny nie stać na taki wydatek.

Aby pochować mamę musze mieć 12 tys. zł. ZUS zwraca 4 tys. zł. a 8 tys. musze dodać. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię korona wirusa  od marca 2020 do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 mies. Mama miała emeryturę nauczycielska 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać [pisownia oryginalna] napisał aktor. 

Czajka nie ukrywa, że sam nie jest w stanie sobie poradzić. Zdradził, że na 10 miesięcy bezrobocia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał 1800 zł, do tego 2000 zł z ZUS.

Będąc w tragicznej sytuacji finansowej bardzo proszę o pomoc – zakończył smutno swój wpis.

Apel aktora poruszył jego fanów. Na ten moment w ciągu jednego dnia z 15 tysięcy złotych zebrano już blisko 11 tysięcy.

Kim jest Mariusz Czajka?

Mariusz Czajka jest aktorem teatralnym, dubbingowym, telewizyjnym i filmowym, a także prezenterem telewizyjnym. Gdy miał 14 lat mama zaprowadziła go do psychologa, ten skierował rodzinę do ogniska teatralnego Machulskich przy Teatrze Ochoty.

Od 1976 r. do dziś gram na scenie i jestem aktorem. Zagrałem ponad 6 tys. przedstawień. W 1985 dyplom w PWST w Warszawie pt. Złe zachowanie rozpoczął moją drogę  artystyczną. Stworzyłem ponad 100 postaci w Teatrze, TV, filmie i dubbingu – napisał na stronie zbiórki.

W listopadzie ubiegłego roku Mariusz Czajka dość ostro wypowiedział się na temat Maryli Rodowicz.

 Mieszka w pałacu, chodzi z drogimi torebkami, kiedy inni już dawno poszli z torbami i mówi, że nie ma pieniędzy. To jakiś żart. Nikt nie uwierzy w to, że nie zaoszczędziła. Jej mąż był najlepszym managerem w Polsce, dzięki niemu koncertowała za najwyższe stawki – powiedział w rozmowie z pomponikiem.pl. Więcej >tutaj<.

Niedawno informowaliśmy o złej sytuacji finansowej Marzeny Kipiel-Sztuki, gwiazdy Świata według Kiepskich. Aktorka otrzymała pomoc od Andrzeja Grabowskiego.

Zobacz zdjęcie:

aktor
fot. TRICOLORS/East News

Aktor prosi o wsparcie, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Poprzedni artykułDziewczynka z zespołem włosów niedających się uczesać ma już 10 lat. Niewiarygodne, jak teraz wygląda
Następny artykułRodzice Kacpra zauważyli, że z domu zniknął jeden przedmiot. Zrozpaczona mama: ,,To jest dla nas niezrozumiałe”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.