Aktor i muzyk Tymon Tymański postanowił zabrać głos w trwającej już od kilku dni dyskusji na temat seksualności Fryderyka Chopina. Z najnowszych badań wynika, że znany polski kompozytor miał nie być heteroseksualny. Przy okazji wyszło na jaw, że Tymański jest biseksualistą. Chopin był gejem? Nie — po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie… Ja… — wyznał na Facebooku.

Aktor i muzyk Tymon Tymański stanął w obronie Fryderyka Chopina. We wpisie na Facebooku wyznał, że również jest biseksualistą.

Aktor i muzyk Tymon Tymański stanął w obronie Fryderyka Chopina

Szwajcarski dziennikarz Moritz Weber podczas jednej z audycji radiowej wyznał, że dokonał pewnego „odkrycia”. Wyniki badań korespondencji Chopina miały wykazać, że kompozytor mógł mieć kochanka.

— Polacy ukrywają prawdę o tym, że Chopin był gejem! stwierdził podczas dwugodzinnej audycji Mężczyźni Chopina.

Zachowały się bowiem listy kompozytora do niejakiego Tytusa Wojciechowskiego. W wielu z nich ujawniają się wątki homoerotyczne.

W swojej korespondencji Chopin nie szczędził czułych słów pod adresem „przyjaciela”. Moritz stwierdził, że konserwatywni badacze twórczości polskiego pianisty skrzętnie te fragmenty z jego życia pominęli.

Co prawda badacze podchodzą do całej sprawy niejednoznacznie. Wielu z nich zaznacza, że takie słowa były normalne jak na realia ówczesnej epoki XIX wieku, w którym żył i tworzył Chopin.

  1. Zasnęła z synem na kanapie. Kiedy mąż kobiety ich zobaczył, nagle zaczął przeraźliwie krzyczeć, stało się najgorsze
  2. Nowy zakaz obowiązuje od dziś. Maseczki są obowiązkowe w nowych miejscach, nikt nie miał pojęcia
  3. Kobieta urodziła dziecko. Kiedy pielęgniarka umyła niemowlę, zamarła. Na widok głowy dziecka kompletnie zdębiała

Aktor i muzyk Tymon Tymański jest biseksualny

Jednak słowa Webera zdążyły się już odbić głośnym echem w mediach na całym świecie. Całą sprawę dodatkowo podsycił The Guardian, który opublikował obszerny artykuł na temat homoseksualności czy biseksualności Chopina.

— Ciekawe, jak zostanie przyjęta ta wiadomość w Polsce, kraju, którego prezydent Andrzej Duda powiedział, że ideologia LGBT jest gorsza niż komunizm — zastanawiali się w materiale Philip Oltermann i Shaun Walker, autorzy wspomnianego artykułu, jak cytuje Onet.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać również aktor i muzyk Tymon Tymański. Jego wyznanie z pewnością zszokowało polski show-biznes. Mężczyzna dokonał coming outu.

— Chopin był gejem? Nie — po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie… Ja… I spora większość z Was, homofoby — napisał za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

Pod jego wyznaniem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Niektórzy w nich również otwarcie przyznawali się do swojej orientacji. Padały też nazwiska innych artystek i artystów, którzy nie byli heteronormatywni, m.in. pisarka Maria Konopnicka czy lider Queen Freddie Mercury.

Przypomnijmy tylko, że Tymon Tymański i jego żona Maria Tymańska rozstali się w 2019 roku. Podobno powodem rozwodu były liczne zdrady, których miał dopuszczać się aktor i muzyk zespołu Tymon & The Transistors.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

Aktor i muzyk Tymon Tymański wyznał, że jest biseksualny.

aktor
fot. eastnews.pl/TRICOLORS

Wyznał to w kontekście sprawy związanej z seksualnością kompozytora Fryderyka Chopina.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policja wkroczyła do akcji, szarpaniny podczas Strajku Kobiet. Kordony wyłapują przypadkowych demonstrantów
  2. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego „ataku zimy” dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  3. Andrzej Duda przeszedł samego siebie. Niewiarygodne, co prezydent zrobił dla Małgorzaty Kożuchowskiej, internauci przecierają oczy ze zdumienia
  4. Podczas programu „Sprawa dla reportera” nagle wpadł Zenek Martyniuk. Jaworowicz oniemiała, nie mogło się skończyć inaczej
  5. Ksiądz więził ją przez 12 lat. 36-latkę poznał przez Internet, zaproponował posadę gosposi
  6. Kot rzucił się w stronę płaczącego dziecka. Sekundę później dzieje się niemożliwe, rodziców zamurowało
  7. Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)

Źródła: onet.pl, pomponik.pl, pudelek.pl, wikipedia.org

Poprzedni artykułZapomnisz o chlebie, gdy spróbujesz prostego przepisu. Placki, które możesz jeść ze wszystkim
Następny artykułDagmara Kaźmierska wystąpiła w teledysku. Co ona tam wyrabia? Fani aż zaniemówili
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl