Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Słynna aktorka trafi do więzienia za korupcję. Chciała, by jej córka dostała się na dobre studia
Robert Głowacki
Robert Głowacki 14.09.2019 18:59

Słynna aktorka trafi do więzienia za korupcję. Chciała, by jej córka dostała się na dobre studia

matka
fot. screen YouTube Access

Aktorka znana na całym świecie trafi do więzienia. Powodem zatrzymania i skazania gwiazdy jest korupcja, jakiej miała się wcześniej dopuścić. Chciała, by jej córka dostała się na lepsze studia, więc zdecydowała się pomóc córce w nielegalny sposób. Teraz czeka ją surowa kara i więzienie!

Felicity Huffman to znana amerykańska aktorka, która szerszej publiczności z pewnością kojarzy się z serialem Gotowe na wszystko, w którym wcielała się w rolę Lynette Scavo. Mówiono, że rola w kultowym serialu zapewniła jej niepodważalną pozycję w świecie filmowym, jednak przestępstwo, jakiego się dopuściła gwiazda, może zniszczyć jej karierę. Huffman trafi do więzienia za korupcję, a to nie jedyna kara, jaką wymierzył jej wymiar sprawiedliwości.

Aktorka skazana na więzienie

Kilka miesięcy temu w Stanach Zjednoczonych wybuchła wielka afera dotycząca korupcji przy przyznawaniu stypendiów na studia. Sprawa dotyczyła głównie bogatych rodziców, którzy łapówkami chcieli załatwić swoim dzieciom miejsca w prestiżowych uczelniach.

Osoby płaciły, żeby fałszowano wyniki egzaminów, przedłużano czas ich trwania lub preparowano dowody wyczynów sportowych. Wszystko po to, by uzyskać stypendia. Oskarżono około 50 osób, a w tej grupie znalazła się również znana aktorka Felicity Huffman. Gwiazda przyznała się do winy w maju i przed odczytaniem wyroku przeprosiła sędziego.

aktorka

-Zdaję sobie sprawię, że jako matka powinnam uczyć swoją córkę, że miłość i prawda muszą iść ręka w rękę a jedno kosztem drugiego to droga na skróty. Zasługuję na każdą karę, którą otrzymam – mówiła przed sądem aktorka.

aktorka

Sąd nie był wobec niej łaskawy i zarządził dość surową karę. Aktorka została skazana na 14 dni więzienia i 250 godzin prac społecznych. Ponadto ma zapłacić grzywnę w wysokości 30 tysięcy dolarów. Wyrok Felicity Huffman rozpoczyna się 25 października i właśnie tego dnia musi stawić się w areszcie.

Gdzie grała Felicity Huffman?

Felicity Huffman grała w kultowym serialu Gotowe na wszystko, w którym przez 8 lat wcielała się w rolę Lynette Scavo. Serial przyniósł jej wielką sławę, która otworzyła jej furtkę do wielu innych projektów, w które chętnie się angażowała.

Widzowie mogli oglądać ją również w wielu filmach m.in.: Święta Last Minute; Mamusie bez synusiów, W krainie czarów, czy w Jak nas widzą. Jest laureatką Złotego Globa za pierwszoplanową rolę żeńską w filmie Transamerica. Była nominowana również do Oscara za ten sam film, jednak nie udało jej się zdobyć statuetki.

aktorka

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo byłoby stać
  2. Anny Kalczyńskiej w żałobie. Gwiazdę wspierają inne sławy, wzruszające gesty
  3. Piotr Woźniak-Starak pochowany w Fuledzie. Tak wygląda jego niezwykły grób
  4. Jolanta Kwaśniewska w młodości wyglądała olśniewająco. Na starych zdjęciach ma długie włosy
  5. Kobiety oszalały na punkcie sukienki Kasi Cichopek. Ten krój to absolutny hit tej jesieni
  6. Zbigniew Wodecki nie był aniołkiem? Romanse i skandale z królem polskiej piosenki w roli głównej