Aktorka Ann Reinking nie żyje. Tę tragiczną informację przekazała jej siostra, wydając długie i oficjalne oświadczenie. Chodząca legenda i jedna z ikon Broadwayu zmarła w sobotę 12 grudnia 2020 roku, jednak informacja dotarła do nas kilka godzin temu. Na scenie występowała od niemal sześciu dekad. Wiele znanych osób pożegnało aktorkę za pośrednictwem mediów społecznościowych. To kolejna fatalna wiadomość na przestrzeni kilku dni.

Wczoraj kraj obiegła informacja o śmierci wybitnego aktora Piotra Machalicy, z kolei kilka dni wcześniej zmarła ikona Broadwayu, aktorka Ann Reinking. Oficjalna przyczyna śmierci nie została podana. Odeszła w wieku 71 lat.

Nie żyje aktorka Ann Reinking

Każda śmierć na swój sposób jest tragedią, jednak jeśli odchodzi ktoś naprawdę znany i zasłużony, smutek nasila się podwójnie. Tak było w przypadku przekazania informacji o śmierci Ann Reinking, wieloletniej aktorki i legendy Broadwayu.

Jako pierwsza o śmierci Ann poinformowała jej siostra. Słowa, którymi się posłużyła ruszają za serce, co tylko udowadnia, jak wielkim poważaniem i miłością cieszyła się aktorka za życia.

Świat i nasza rodzina straciły żywy, niesamowity talent i piękną duszę. Ann była sercem naszej rodziny i życiem towarzystwa. Odwiedzała naszego brata w stanie Waszyngton, kiedy poszła spać i już się nie obudziła. Będzie nam jej brakowało – napisała siostra w oświadczeniu, następnie dodając, że cała rodzina będzie tęsknić na zawsze.

W niebie mają najlepszego dostępnego obecnie choreografa. Jesteśmy pewni, że tańczą tam na górze niezłą burzę! Annie, zawsze będziemy Cię kochać i tęsknić – czytamy w oświadczeniu.

Kim była Ann Reinking?

Ann Reinking była amerykańską aktorką, tancerką, a także choreografem. Urodziła się 10 listopada 1949 roku, a zdecydowana większość jej pracy w teatrze muzycznym obejmowała produkcje broadwayowskie, dlatego nazywana jest ich żywą legendą.

Miała przyjemność wystąpić w takich produkcjach, jak Coco, Over Here!, Goodtime Charley, Chicago, Dancin’ i Sweet Charity. Najbardziej znana, jest ze wspomnianej produkcji Chicago z 1977 roku, w której zagrała rolę Roxie Hart. W 1996 roku produkcja została odnowiona, a Ann Reinking pełniła wówczas funkcję choreografa, za co otrzymała nagrodę Tony dla najlepszej choreografki.

Na scenie zadebiutowała w spektaklu English Royal Ballet, grając rolę Giselle. Aktorka miała wówczas 12 lat. Podczas nauki w gimnazjum i liceum uczęszczała na lekcje baletu, który był jedną z jej największych pasji życiowych.

To kolejna wielka strata na przestrzeni kilku dni. Przypomnijmy, że wczorajszej nocy 14 grudnia, zmarł Piotr Machalica. W październiku pożegnaliśmy zaś innego wybitnego polskiego aktora Dariusza Gnatowskiego, znanego z roli Arnolda Boczka w Świecie według Kiepskich.

Zobacz zdjęcia:

Zmarła aktorka Ann Reinking. Miała 71 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kultura.onet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl