Alarm, jaki ogłoszono dziś, 9 lipca dotyczy całego kraju. Jak poinformował portal rządowy, Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie o wprowadzeniu drugiego stopnia alarmowego na terenie Polski w dniach 10-13 lipca. Jest to decyzja ściśle związana z odbywającymi się w tym terminie wyborami prezydenckimi. Chodzi o zagrożenie terrorystyczne.

Organizacja wyborów wiąże się z ogromnym zagrożeniem cyberprzestrzeni, dlatego w te dni konieczne było ustanowienie alarmu drugiego stopnia. Odpowiednie służby są wówczas zobowiązane do wykonania przedsięwzięć założonych w stopniu BRAVO-CRP. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, alarm obowiązywał już w trakcie I tury wyborów. 

Alarm drugiego stopnia związany z wyborami prezydenckimi 2020

Wprowadzenie stopnia BRAVO-CRP wiąże się z najważniejszymi w Polsce wydarzeniami, podczas których polski rząd musi wszcząć szczególną ochronę. W tym przypadku chodzi o monitorowanie cyberprzestrzeni, a więc szczególnej obserwacji zostaną poddane wszystkie polskie systemy teleinformatyczne.

Do obowiązków służb należy także monitorowanie i weryfikowanie czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej oraz zapewnienie dostępności w trybie alarmowym personelu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo systemów.

  1. Niezwykłe znalezisko po debacie w TVP. Prezydent może mieć poważne kłopoty
  2. Świetny oprysk z czosnku zwalcza mszyce, mączliki, infekcje bakteryjne i grzybowe. Przygotujesz go w bajecznie prosty sposób
  3. Wypłynęły zapiski taty małej Madzi z Sosnowca. Włos się jeży, pisał o tragicznym dniu

Obywatele także mogą włączyć się w ochronę państwa

Podczas obowiązywania alarmu antyterrorystycznego oprócz odpowiednich służb, także sami obywatele są zobowiązani do zachowania szczególnej czujności. W razie zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym Policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W Polsce alarmy drugiego stopnia obowiązywały już podczas ostatniej I tury wyborów prezydenckich, a także podczas szczytu NATO w 2016 roku i wyborów do europarlamentu i polskich samorządów w 2019 roku oraz wielu innych wydarzeń mogących stanowić zagrożenie z uwagi na swą szeroką skalę. Wprowadzenie zarządzenia na najbliższe, wyborcze dni było formalnością. Niemniej jednak Polacy zobowiązani się w trakcie wyborów do zachowania zasad reżimu sanitarnego podczas głosowania, a także zgłaszania każdej niepokojącej sytuacji, która mogłaby ingerować w bezpieczeństwo naszego kraju. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

alarm
fot. twitter.com/mateusz morawiecki

Premier podpisał zarządzenie o wprowadzeniu stopnia BRAVO-CRP w Polsce w trakcie wyborów prezydenckich.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie i przemówił. Zatrważające, wielu będzie wściekłych
  2. Chcą wprowadzić do kraju kolejne restrykcje. Zaskakująca odpowiedź premiera europejskiego kraju
  3. Katarzyna Cichopek pokazała syna w dniu jego urodzin. Jest identyczny jak tata, wszyscy patrzą tylko na jego włosy
  4. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia do wszystkich kobiet. Właśnie się zaczęło
  5. Ile ludzkich lat ma mój pies? Wszyscy byli w błędzie, w końcu jest nowy kalkulator wieku
  6. Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Podjęto już decyzję

Źródło: antyterroryzm.gov.pl

 

 

Poprzedni artykułJanina Ochojska zabrała głos w ważnej sprawie. Od razu ją skrytykowano, odpowiedziała
Następny artykułMężczyzna pokazał zdjęcie karty do głosowania i wywołał burzę. Jest stanowisko MSZ
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl