Alarm bombowy w jednej z polskich placówek edukacyjnych. Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych, odpowiednie służby musiały interweniować. Nikt nie spodziewał się takich wydarzeń, musiano zareagować bardzo szybko. Mogło dojść nawet do najgorszego.

W jednej ze szkół w mieście na Mazowszu ogłoszono alarm bombowy. Osoby zostały ewakuowane, na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna oraz policja. Mogło dojść do porażających scen.

Alarm bombowy w Ciechanowe

W minioną niedzielę 13 września, około godziny 21 na skrzynkę pocztową Państwowej Uczelni Zawodowej przy ul. Narutowicza oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie przesłana została wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym.

Władze nie mogły przejść obojętnie obok takich informacji, dlatego poinformowały wszystkie odpowiednie służby. Następnego dnia z samego rana uruchomiono wszelkie procedury postępowania w takich wypadkach. Poinformowano odpowiednie służby, a niezbędne czynności zostały wszczęte.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Pilny komunikat Wiceministra Zdrowia. Chodzi o konkretną grupę Polaków, czeka nas prawdziwa rewolucja
  2. Prawie nikt nie pamięta, co robili w przeszłości ulubieńcy z Dzień Dobry TVN. Tego się nie spodziewacie

Szczegóły wydarzenia w Ciechanowie

Wczoraj, we wtorek rano na miejsce przyjechały odpowiednie służby. O szczegółach całej akcji opowiada oficer prasowy ciechanowskiej straży pożarnej mł. kpt. Damian Kołpaczyński. Jego nagraną wypowiedź zamieścił portal krdp.fm. Na miejscu nie znaleziono żadnego ładunku.

— W dniu dzisiejszym [14 września — dop. red.] o godzinie 8:26 dostaliśmy zgłoszenie o możliwym ładunku wybuchowym w szkole przy ulicy Narutowicza. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyliśmy je i oczekiwaliśmy na przyjazd policji. Na miejscu był obecny administrator, który ewakuował 36 osób z budynku. Były to osoby pracujące w budynku szkoły. […] nie odbywały się zajęcia, nie było uczniów. […] Po przyjeździe policji i sprawdzeniu budynku, funkcjonariusze nie stwierdzili zagrożenia — powiedział.

Nikomu na szczęście nic się nie stało, wszystko wskazuje na to, że był to fałszywy alarm.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

alarm
fot. screen z Google Street View

W szkole w Ciechanowie ogłoszono alarm.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Natychmiastowa ewakuacja szpitala. Karetkami wywożą dorosłych i schorowane dzieci, sytuacja jest bardzo zła
  2. Tragedia nad polskim morzem. Nic nie dało się zrobić
  3. Internautka zostawiła okropny komentarz pod zdjęciem Aleksandry Kwaśniewskiej. Odpowiedź poszła jej w pięty
  4. Nowy niebezpieczny trend wśród mężczyzn. Kobiety nie mają pojęcia o czym marzą ich faceci
  5. Miejsce śmierci Gienka Loski doprowadza do łez. Spędził ostatnie chwile w otoczeniu, które ściska gardło
  6. W kuchni masz przyprawę, którą medycyna ludowa wykorzystywała od wieków. Szczególnie teraz trzeba mieć ją pod ręką

Źródła: ciechanow.cozadzien.pl, krdp.fm, infoprzasnysz.com

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl