Aleksander Kwaśniewski dostąpił ogromnego zaszczytu, słysząc z ust królowej Elżbiety wyjątkowe słowa. Jest jedną z niewielu osób na świecie, której monarchini szczerze wyznała, co czuje. W rozmowie z Onetem Jolanta Kwaśniewska zdradziła, co prezydent usłyszał do królowej.

Aleksander Kwaśniewski jako głowa państwa poznał wiele wybitnych i ważnych osobistości. Jedną z nich była Elżbieta II. Pewnego razu królowa powiedziała coś, co na zawsze zapadło prezydentowi w pamięci. Mało kto może liczyć na takie pochlebstwo z jej ust!

Aleksander Kwaśniewski: królowa Elżbieta II go uwielbia

Udzielając wywiadu dla Onetu Jolanta Kwaśniewska wspominała czasy, w których będąc pierwszą damą miała zaszczyt kilkukrotnie spotkać się z królową Elżbietą II. Zdradziła, co jej mąż usłyszał od przedstawicielki dynastii Windsorów. Aż trudno w to uwierzyć, ale Aleksander Kwaśniewski był jej ulubieńcem! Otrzymał z jej rąk dwa ważne odznaczenia: Wielki Order Łaźni i Wielki Krzyż Orderu św. Michała i św. Jerzego. Oba w 1996 roku. Jak królowa tłumaczyła takie wyróżnienie?

– Panie prezydencie, nie zdarzyło mi się, żeby w tak krótkim tempie ktoś dostał dwa najwyższe odznaczenia brytyjskie, ale co tu dużo mówić, lubię pana i radośnie trzasnęła wiekiem, z którego wyjęła order — opowiadała Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Onetem.

Nasza para prezydencka miała też przyjemność nocowania w pałacu królowej, co dostarczyło jej niezapomnianych wspomnień. Jolanta Kwaśniewska zawsze ciepło wspomina wizyty w Wielkiej Brytanii i może bez końca opowiadać anegdoty z życia rodziny królewskiej.

Jolanta Kwaśniewska: królowa Elżbieta chciała poznać Olę!

Gdy królowa Elżbieta odwiedzała pałac prezydencki w Polsce, zapragnęła także poznać kilkunastoletnią Aleksandrę Kwaśniewską! To był pierwszy ważny egzamin w życiu nastolatki. Rodzice do ostatniej chwili zamartwiali się, jak sobie poradzi i jakie wrażenie zrobi na królowej.

– Królowa zapytała o naszą córkę, która nie była obecna przy spotkaniu. Osłupieliśmy. Królowa Elżbieta II chce poznać naszą 14-letnią Olusię — wspominała Jolanta Kwaśniewska dla Onetu.

Była pierwsza dama opowiadała, że Ola miała wtedy na sobie długą sukienkę do kostek i wyglądała anielsko. Miała zachwycić Elżbietę II i od pierwszej chwili zyskać jej sympatię. Jolanta Kwaśniewska zdradziła, że królowa jest przemiłą i ciepłą osobą, a jej wizerunek chłodnej i niedostępnej monarchini jest niezgodny z prawdą. Dodała, że królowa zaprosiła jej rodzinę na herbatę zawsze, gdy tylko pojawią się w Londynie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

aleksander kwaśniewski
facebook.com/aleksander.kwasniewski

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy mieli zaszczyt wielokrotnie spotkać się z królową.

ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI
instagram.com/theroyalfamily

Elżbieta II uwielbia byłego prezydenta!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Resort zabrał głos w sprawie 500 plus. Wiemy, kto nie dostanie pieniędzy
  2. Dziewczyna postawiła mu ultimatum: albo ona, albo kot! Chłopak wysłał jej to zdjęcie
  3. Staruszka chciała ostatni raz zobaczyć swojego ukochanego kota. Ich spotkanie wzruszyło cały szpital
  4. Każdego ranka przed drzwiami domu znajduje piękne różowe kwiaty. Nie może ukryć wzruszenia, gdy dowiaduje się kto je tam zostawia
  5. To musiało doprowadzić do tragedii. Tuż przed wypadkiem Woźniak-Starak dodał zdjęcia, które nie pozostawiają złudzeń
  6. Potwierdziły się straszne doniesienia dot. Piotra Woźniaka-Staraka. Jest komunikat prokuratury

Źródło: Onet

 

Poprzedni artykułRóżnica wieku to dla niej żaden problem. 19-latka od trzech lat spotyka się ze starszym mężczyzną, dzielą ich 42 lata
Następny artykułJak się ubrać do Rzymu? Podstawy włoskiego stylu
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.