Aleksander Kwaśniewski bardzo często zabiera głos w sprawach, które niekoniecznie wiążą się z polityką. Przy okazji zbliżającej się wielkimi krokami imprezy sylwestrowej, chcielibyśmy przypomnieć wywiad z Gazetą telewizyjną, w którym to były prezydent wypowiadał się na temat ostatniej nocy w roku. Jego cenne wskazówki mogą się dziś przydać wielu z nas.

Mimo tego, że prezydentura Aleksandra Kwaśniewskiego zakończyła się już dawno temu, to wciąż jego osoba cieszy się sympatią wśród obywateli naszego kraju. W związku z tym zważając na okoliczności, chcieliśmy przypomnieć jego słynny wywiad, w którym podzielił się kilkoma wskazówkami odnośnie do imprezy sylwestrowej. Były prezydent między innymi zalecał rezygnację z mocnych trunków, a także spożycie odpowiedniego posiłku przed.

Aleksander Kwaśniewski radzi, jak spędzić sylwestra

Wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim dla „Gazety telewizyjnej” miał miejsce w 2001 roku. Media często do niego wracają, dlatego też i my postanowiliśmy do niej nawiązać, zważając na okoliczności.

Dziś wieczorem wszyscy pożegnamy rok 2020, który z pewnością zostanie zapamiętany na długo, niestety pewnie niezbyt pozytywnie. Jednak nie warto rozpamiętywać przeszłości, a patrzeć na to, co jeszcze nasz czeka, czyli na przykład impreza sylwestrowa.

Prawie 20 lat temu Aleksander Kwaśniewski podzielił się cennymi radami i wskazówkami, które do dziś są aktualne.

Uważam, że w sylwestra najlepiej jest zrezygnować z mocnych alkoholi i raczej sączyć tak zwane long drinki, bo z nimi łatwiej się kontrolować. Najgorzej, gdy człowiek się budzi pierwszego stycznia i nawet nie wie, że to już Nowy Rok – radził wówczas były prezydent.

Jak przygotować sie do sylwestra?

Do sylwestra należy się przygotować już kilka godzin przed imprezą. Jeżeli obawiamy się, że następnego dnia możemy mieć tzw. kaca, istnieje sposób, aby go uniknąć, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Aleksander Kwaśniewski zwracał również uwagę, jak ważne jest to, co spożyjemy tuż przed imprezą:

Niekoniecznie wielki posiłek, ale pożywny obiad się przyda. Może się okazać, że w atmosferze sylwestrowej nie będzie czasu na jedzenie – podkreśla w dalszej części wypowiedzi.

Zgadzacie się z jego sugestiami? Jak wyglądają wasze przygotowanie do sylwestrowej nocy? Możecie podzielić się swoimi wskazówkami w komentarzu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Gazeta telewizyjna, se.pl

P.o. Kierowniczki sekcji Lifestyle. Absolwentka Humanistyki cyfrowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.