Aleksander Kwaśniewski: Agata Duda właśnie została oceniona przez byłego prezydenta! W rozmowie o strajku nauczycieli Kwaśniewski przyznał, że pierwsza dama mogłaby zrobić zdecydowanie więcej dla nauczycieli. W środowisku nauczycielskim panuje wielki żal – mówi.

Były prezydent właśnie skomentował zachowanie pierwszej damy w kontekście trwającego od kilku tygodni strajku nauczycieli. Agata Duda sama jest nauczycielką, wielu oczekiwało więc od niej zaangażowania w sprawę. Pani prezydentowa nie wypowiedziała się jednak publicznie na ten temat. Aleksander Kwaśniewski: Agata Duda mogła jego zdaniem zrobić więcej dla środowiska nauczycieli.

Aleksander Kwaśniewski: Agata Duda przyjęła formę obecności milczącej

Były prezydent zapytany przez WP o to, czy Agata Duda mogłaby zrobić coś więcej w związku ze strajkiem odpowiada, że niewątpliwie. Przyjmuje jednak do wiadomości, że pierwsza dama nie wypowiada się na tematy społeczno-polityczne i nie angażuje się politycznie w gorące sprawy – jak sam przyznał, nie wiadomo, czy z własnej woli, czy może takie zachowanie zostało jej narzucone.

Aleksander Kwaśniewski zaznaczył, że bardzo docenia całą pracę charytatywną Agaty Dudy, wspomina jednak, że w środowisku nauczycielskim panuje wielki żal i z pewnością oczekiwano, że pierwsza dama wypowie się na temat strajku. W końcu wywodzi się z tej grupy, dlatego też wiązano z jej stanowiskiem spore nadzieje. Nic takiego jednak nie nastąpiło.

Aleksander Kwaśniewski o Agacie Dudzie

Dziennikarz przeprowadzający wywiad wyraził przypuszczenie, że być może Agata Duda nauczona doświadczeniem swoich poprzedniczek, nie chciała narażać się na nieprzyjemne komentarze i ataki. Tu wspomniał oczywiście żonę prezydenta, Jolantę Kwaśniewską, która była bardzo aktywna za kadencji swojego męża.

Aleksander Kwaśniewski: Agata Duda znacznie różni się postawą od jego żony. Prezydent pochwalił małżonkę za zaangażowanie w sprawy polityczno-społeczne, przyznaje jednak, że wiele ją to kosztowało.

– Moja żona nigdy nie odmawiała aktywności, gdy chodziło o kwestię kobiet, równouprawnienia kobiet, prawa do aborcji, czy do świadomego macierzyństwa. Pod tym względem była aktywna, oczywiście kosztowało ją to wiele nerwów i guzów, bo niestety każda tego rodzaju deklaracja ma swoich zwolenników i przeciwników.

Kwaśniewski zaznaczył jednak, że każda pierwsza dama ma prawo do wyboru swojej drogi. Dodał także, że niczego więcej nie zamierza komentować, a tym bardziej krytykować. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

aleksander kwaśniewski: agata duda
facebook.com/aleksander.kwasniewski

Aleksander Kwaśniewski: Agata Duda mogłaby bardziej się zaangażować?

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułRaperzy amerykańscy, których trzeba znać! Są najlepsi w branży
Następny artykułNatalia Kukulska fascynowała Annę Muchę od zawsze. Gwiazda zdradziła niezwykły powód
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.