Gwiazdy, które odeszły z Kościoła Katolickiego, także w Polsce mają coraz liczniejsze grono. Do tej listy właśnie dołączyła aktorka Aleksandra Domańska. Opublikowała w mediach społecznościowych bardzo poruszające oświadczenie.

Lista ludzi świata show-biznesu, którzy nie chcą mieć nic wspólnego z instytucją Kościoła Katolickiego, robi się coraz dłuższa. Ma na to wpływ wiele czynników; do ostatnich należą afery związane z pedofilią w tej organizacji oraz wpływ na politykę krajową.

Aleksandra Domańska chce dokonać apostazji. Dlaczego?

Domańska opublikowała w relacji na Instagramie obszerne oświadczenie, w którym wyjaśnia, dlaczego chce dokonać aktu apostazji, czyli „wypisania się” z Kościoła Katolickiego. Czytamy w nim:

Jestem za oddzieleniem państwa od kościoła. Niedługo dokonam apostazji, co bardzo mnie cieszy. Uważam, że polskie prawo powinno uznawać małżeństwa jednopłciowe. Gdybym miała władzę […] nie pozwoliłabym na finansowanie kościoła przez państwo – pisze aktorka.

Dalej Domańska wyznaje, że „nie znosi PISU i w ogóle polityki”. Dodaje, że nie toleruje „dulszczyzny” i nie lubi tematów tabu. Później aktorka dodaje też odważne słowa:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Nie jestem miłą blondynką z telewizji, która będzie tutaj zabiegać o wasze względy, ani tworzyć kontent, aby kogokolwiek zadowolić – pisze Domańska, dając do zrozumienia, że nie boi się reakcji hejterów.

Warto dodać, że aktorka w swojej postawie nie jest sama. Polskie gwiazdy, które publicznie ogłosiły, że dokonały aktu apostazji lub chciałyby to zrobić, to na przykład Artur Barciś, Renata Dancewicz, Nergal, Agnieszka Włodarczyk, Matylda Damięcka, Natalia Kukulska, Kora, Magda Mołek, Anna Mucha, czy Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan.

Zobacz zdjęcie:

Aleksandra Domańska
Fot. instagram.com/domanska_naprawde

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ida Nowakowska nie mogła powstrzymać łez. W TVP na żywo przekazano najsmutniejsze informacje
  2. Pojechali do spalonego domu syna Magdy Gessler. Porażające, co zastali na miejscu
  3. Najrzadsze znaki zodiaku. Jest ich bardzo mało, są naprawdę wyjątkowe