Po użyciu produktu pod pachą wystąpiła u Ciebie alergia na dezodorant? Zastanawiasz się dlaczego tak jest i jak temu przeciwdziałać? Nie przejmuj się! Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Alergia na dezodorant – jak jej przeciwdziałać?

Zarówno dezodoranty, jak i antyperspiranty mają na celu utrzymanie świeżego zapachu ciała, nawet gdy wzrośnie jego temperatura i zaczniesz się pocić.

Zaczerwienienie, swędzenie lub łuszczenie się skóry w miejscu zastosowania dezodorantu lub antyperspirantu oznacza, że ​​możesz być uczulony na jakiś składnik produktu. Skąd się to bierze?

Dezodorant to produkt, który wchłania i maskuje zapach potu. Antyperspirant to produkt, który zapobiega poceniu się. Czasem po ich użyciu mogą pojawić się podrażnienia lub wysypka. 

Ten rodzaj alergii może powodować:

– zaczerwienienie,

– stan zapalny skóry,

– pokrzywka,

– swędzenie.

Alergia na dezodorant – jakie składniki wywołują reakcje alergiczne?

– aluminium,

– zapachy,

– konserwanty,

– barwniki.

Konserwanty zawarte w dezodorancie mogą wywołać alergiczną wysypkę lub podrażnienie. Metale w produktach kosmetycznych mogą wywołać reakcję alergiczną. Jednym ze składników zapobiegających poceniu się jest aluminium, które może sprawić, że skóra będzie podrażniona. 

Czy istnieją alternatywy dla dezodorantów z alergenami?

Jest wiele alternatyw dla dezodorantów zawierających alergeny, a każdego dnia pojawia się ich coraz więcej. Są to naturalne dezodoranty. Zawierają one takie składniki, jak olejki eteryczne, soda oczyszczona i skrobia kukurydziana. To one w naturalny sposób chłoną wilgoć i zapobiegają poceniu się pach.

Ciało każdego jest inne, więc być może będziesz musiał wypróbować kilka marek, zanim znajdziesz najlepszą formułę dezodorantu, która będzie odpowiednia dla Ciebie.

Jeśli masz wrażliwą skórę, możliwe jest, że wystąpią objawy swędzenia i zaczerwienienia, nawet w przypadku niektórych naturalnych dezodorantów. W takim wypadku niektórym osobom bardziej odpowiada całkowite pominięcie dezodorantu lub używanie go tylko w szczególnych okolicznościach.

Poprzedni artykułDomowe SPA w Twojej łazience – jak osiągnąć najlepsze efekty?
Następny artykułCo jeść na lepsze trawienie? Sprawdzone porady
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.