Alert, jaki wystosowano dla Polaków, jest bardzo poważny. Zagrożenie dotyczy nas wszystkich, warto więc zachować ostrożność i dostosować się do licznych zaleceń. Znów musimy na siebie uważać.

Pilny alert został wydany dla kolejnych województw. W największym zagrożeniu znów południe kraju. Apeluje się o ostrożność i rozwagę, lepiej zadbać o dobra materialne.

Alert IMGW – poważne konsekwencje pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował właśnie bardzo ważne ostrzeżenie. W całym kraju spodziewane są dziś opady, których konsekwencją będzie podniesienie się poziomu wody w polskich rzekach.

Ostrzeżenie hydrologiczne należy traktować bardzo poważnie. Kilka minut opadów może zaprzepaścić majątek życia, podtopić auto bądź zalać ulice. Ostrzeżenie drugiego stopnia zakłada także wzmożoną możliwość zagrożenia życia i zdrowia. 

  1. W TVP już wiedzą, teraz przekazują dalej. Polakom grozi niebezpieczeństwo
  2. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia

W jakich województwach obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia?

Jak informuje radiozet.pl, ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują dla rzek przepływających w województwie opolskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Stany wody osiągają wysokość powyżej stanu ostrzegawczego, ale jeszcze poniżej alarmowego.

Kolejne alerty dotyczą: Alerty IMGW dotyczą zlewni Kamiennej, Świśliny, Czarnej i Nidy od Brzegów województwo świętokrzyskie oraz zlewni we wschodniej części województw: opolskiego, centralnej i południowej województwa śląskiego oraz zachodniej małopolskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ: 

  1. Niebywałe, media dotarły do Tymoteusza Szydło. Wszyscy byli w błędzie? Odkryli ukrywaną tajemnicę?
  2. Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald’s. Nie żyje kobieta, zmarła niezauważona
  3. Lekarka uspokoiła rodziców, mówiąc, że to tylko katar. Kilkanaście godzin później Maksio już nie żył
  4. Polacy w ostatnim czasie robią nagminnie jedną rzecz. Nie zdają sobie sprawy z opłakanych skutków
  5. Łzy same napływają do oczu. Córka Ani Przybylskiej idzie w jej ślady, są pierwsze zdjęcia
  6. Kamery uchwyciły wszystko. Magda Gessler pobiła się ze współpracownikami

Źródło: radiozet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułDantejskie sceny w Polsce. Krzyki, chaos, tłumy wybiegły na ulicę. Policja musiała nagle interweniować
Następny artykułGrzegorz: „Żałosne, kobiety wierzą, że ich faceci nie fantazjują o swoich koleżankach. Prawda jest zupełnie inna”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl