Alfie Evans i jego historia wstrząsnęła mediami na całym świecie. Zaledwie 23-miesięczne dziecko zmarło z powodu niezdiagnozowanej neurologicznej choroby zwyrodnieniowej.

O zdrowie chłopca modlili się m.in. papież Franciszek i prezydent Andrzej Duda. Niestety modlitwy nie przyniosły rezultatu. Należy jednak docenić gest solidarności z parą z Wielkiej Brytanii, którą spotkała ogromna tragedia.

Na co chorował Alfie Evans?

Schorzenie, które dopadło chłopczyka to w dużym skrócie niedobór transaminazy GABA. Występuje ono u noworodków, a jego częstotliwość wynosi 1:1000000. Evans miał uszkodzone ok. 70% swojego mózgu. Zmarł w kwietniu tego roku. Z rodzicami chłopca empatyzował cały świat, w tym ww. Andrzje Duda.  

 – Alfie Evans musi zostać uratowany! Jego dzielne, małe ciało raz jeszcze udowadnia, że cud życia może być silniejszy od śmierci. Możliwe, że wszystko, czego teraz trzeba, to nieco dobrej woli ze strony decydentów. Alfie, modlimy się za Ciebie i powrót do zdrowia! – napisał na swoim Twitterze, prezydent naszego kraju, Andrzej Duda.

Jak wygląda brat Alfiego Evansa?

– Nie będę ukrywać, że to były słodko-gorzkie emocje. Wiem, jak to zabrzmi, ale bałam się, że nie będę dobrą matką, dla mojego drugiego syna. – powiedziała matka zmarłego Alfiego, Kate James.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Marszczy brwi i rozciąga się jak Alfie. Czasem czujemy, że jakaś część naszego pierwszego synka jest w nim. Zawsze będziemy mieli dwoje dzieci, bez względu na wszystko.

– Jesteśmy wdzięczni za to, że Alfie był z nami na świecie. Cieszymy się z tego, co mieliśmy i co jeszcze mamy, ponieważ mamy dwoje niesamowitych dzieci i zawsze będziemy je mieć. – skwitowali rodzice malucha.

Ojciec chłopca dodał:

– Teraz znowu mamy po co żyć. Mamy na kim się skupić podczas żałoby. Alfie na pewno byłby świetnym starszym bratem dla Thomas. – skwitował na antenie brytyjskiej stacji ITV.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Brat Alfiego Evansa
Fot. facebook.com/KateJames

ZOBACZ TEŻ:

  1. Młoda gwiazda „M jak Miłość” kusi ciałem w bikini!
  2. Doda z Emilem na czerwonym dywanie. Pasują do siebie?
  3. Gwiazdy lat 90. Jak dziś wyglądają? SZOK!

źródło: popularne.pl, wiadomosci.wp.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.