Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Alicja Majewska kończy dziś 72 lata. Mało kto zna szczegóły z jej życia, gotowy scenariusz na film
Karina Sulich
Karina Sulich 30.05.2020 19:53

Alicja Majewska kończy dziś 72 lata. Mało kto zna szczegóły z jej życia, gotowy scenariusz na film

alicja majewska
fot. Anna Gardzińska, Alicja Majewska Facebook

Alicja Majewska kończy dziś 72 lata. Piosenkarka, której przeboje takie jak Odkryjemy miłość nieznaną, Być kobietą czy Jeszcze się tam żagiel bieli, w swoim życiu widziała niejedno. Artystka na własnej skórze poznała miłość, szczęście, cierpienie i gorzki smak zdrady, lecz nigdy nie przestała być optymistką.

Alicja Majewska przyszła na świat dokładnie 72 lata temu, 30 maja 1948 roku. Wybitna piosenkarka ma na swoim koncie nie tylko muzyczne przeboje, ale również historie, które mogłyby posłużyć na scenariusz do filmu. Szklanka jest dla mnie zawsze do połowy pełna, a nie pusta – wyznała w wywiadzie dla Vivy! gwiazda, której prywatne życie mogłoby zabiegać o Oscara!

Alicja Majewska: życie jak filmowy scenariusz

Życie Alicji Majewskiej to gotowy scenariusz na film. Wybitna piosenkarka, która zadebiutowała w 1968 na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, a następnie należała zespołu Partita i występowała w warszawskim Teatrze na Targówku, kochała tylko raz. Lecz jaka to była miłość!

Alicja Majewska w wieku 24 lat została żoną 15 lat starszego dziennikarza, Janusza Budzyńskiego. Choć mężczyzna był jej prawdziwą miłością i mobilizował, jeszcze wątpiącą w siebie, piosenkarkę, ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. 12 lat po ślubie, w 1984 roku para wzięła rozwód, do którego przyczynił się brak wierności męża. Gwiazda już nigdy nie związała się nikim innym na stałe, a losy tej dwójki miały się jeszcze skrzyżować.

  1. Rząd zmienił decyzje co do zasiłku dla bezrobotnych. Kwota może zbulwersować wielu
  2. Już za kilka dni. Tysiące Polaków mogą stracić dostęp do telewizji
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska znów przeżywa ciężkie chwile. Chodzi o jej córkę

Alicja Majewska: wieczna optymistka

– Jestem kobietą rozwiedzioną, wdową, nie mam dzieci. Tak się potoczyło moje życie. Na szczęście mam naturę punktowania tego, co mi się udało. Szklanka jest dla mnie zawsze do połowy pełna, a nie pusta – wyznała w wywiadzie dla Vivy!.

Mam swoje smuteczki, jestem w takim wieku, że wielu bliskich mi ludzi odchodzi – dodała.

Gwiazda pożegnała nie jedną bliską osobę. Mimo rozwodu, gdy u Janusza Budzyńskiego wykryto raka, Alicja Majewska opiekowała się swoim byłym mężem aż do jego śmierci.

Kolejnym traumatycznym wydarzeniem w życiu piosenkarki była śmierć jej ukochanej mamy w 2011 roku. Los Alicję Majewską wciąż zaskakuje. W ubiegłym roku gwiazda została trenerką w programie The Voice Senior oraz wydała swoją kolejną płytę. Dziś Alicja Majewska obchodzi swoje 72. urodziny. Życzymy samych dobrych chwil i spełnienia marzeń!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

alicja majewska

Alicja Majewska kończy dziś 72 lata. Dacie wiarę?

źródło: jastrzabpost.pl