Alicja Resich-Modlińska jest dziennikarką z długim stażem. Pracowała już w radiu i licznych stacjach telewizyjnych. Jednak u szczytu popularności jej programu dziennikarka została zwolniona z TVP. Opowiedziała o kulisach odejścia. „To było traumatyczne przeżycie” skomentowała.

Alicja Resich-Modlińska była w TVP gospodynią własnego talk-show Wieczór z Alicją. Kiedy została zwolniona ze stacji jej życie niemal legło w gruzach. Teraz opowiedziała o traumie związanej ze zwolnieniem.

Alicja Resich-Modlińska o zwolnieniu z TVP

Wieczór z Alicją był jednym z najpopularniejszych programów polskiej telewizji w latach dziewięćdziesiątych, a Alicja Resich-Modlińska była prekursorką programów talk-show w rodzimych stacjach. Program był wręcz kultowy, ale nagle zdjęto go z anteny.

– To było traumatyczne przeżycie. Mój program Wieczór z Alicją zniknął z ekranu w okresie jego największej popularności. Ale był to także ogromny sprawdzian — wspomina Alicja Resich-Modlińska. – Mogłam się załamać, ale tego nie zrobiłam. Jak się ma dzieci, nie można sobie pozwolić na taki stan.

alicja resich-modlińska
fot. instagram.com/w_bliskim_planie

Czym się zajmuje dziś?

Dziś Alicja Resich-Modlińska dziś dalej pracuje jako dziennikarka. Zaczynała swoją przygodę z mediami w 1977 roku w czasopiśmie Szpilki. Następnie znalazła zatrudnienie w radiowej Trójce. Współpracowała tam z Wojciechem Mannem. 

Największą rozpoznawalność przyniósł jej program Wieczór z Alicją, który bił rekordy popularności. Co tydzień oglądało go nawet 8 milionów widzów. Jednak wtedy program został zdjęty z anteny.

– TVP to telewizja publiczna, nie komercyjna, gdzie się nie zwraca uwagi na liczbę widzów i sukces danego programu. W telewizji publicznej priorytetem zawsze były polityczne zależności. Okazało się, że nasza produkcja nie podoba się partii, która objęła wtedy władzę — Alicja Resich-Modlińska powiedziała w rozmowie z portalem Plejada. – Przyszedł nowy zarząd, który stwierdził, że chce zrobić nowe formaty. W ten sposób zniszczono ten program.

Teraz dziennikarka prowadzi program W bliskim planie 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

alicja resich-modlińska
fot. facebook.com @wbliskimplanie

Alicja Resich-Modlińska opowiedziała o tym jak została zwolniona z TVP.

alicja resich-modlińska
fot. facebook.com @wbliskimplanie

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ranking najbardziej wpływowych Polaków. Poseł i pisarka lepiej niż premier
  2. Agnieszka Kaczorowska wyznała prawdę o swoim porodzie. Nie było łatwo
  3. Internauta skrytykował nogi Barbary Kurdej-Szatan. Odpowiedziała w mistrzowski sposób
  4. Marta Kaczyńska martwi się o Polaków. Ujawniła alarmujące dane, nie jest dobrze
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno
Poprzedni artykułPodaj dalej jeśli nie jest ci obojętna przemoc wobec dzieci. Lelum.pl przeciwko biciu
Następny artykułStaruszek spędzał ostatnie dni życia w hospicjum. Miał tylko jedno marzenie
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.