Niedawno zmarła Alicja Tysiąc, która była aktywistką walczącą o legalną aborcję. Ostatni wpis, który zamieściła w swoich mediach społecznościowych, niebywale porusza.

Choć to raptem post na kilka słów, bardzo przybliża sytuację, z jaką musiała mierzyć się w ostatnich dniach życia. Wiadomo, że jej stan był wtedy bardzo ciężki.

Alicja Tysiąc i jej ostatni wpis

Alicja Tysiąc zmarła 16 grudnia. 29 listopada wrzuciła na swojego Facebooka krótki, aczkolwiek bardzo wymowny wpis, w którym po prostu prosiła o wsparcie.

– Siostry i bracia z Warszawy potrzebuje Was pilnie! – napisała.

Już po samym tym poście można było przypuszczać, że jej sytuacja była naprawdę zła jeszcze w listopadzie. Zresztą kilka dni wcześniej potwierdziła to jej koleżanka, która wyjawiła, że Alicja nie jest w stanie oddychać bez wspomagania i otrzymuje zastrzyki w brzuch.

Pod ostatnim postem pojawiły się liczne kondolencje dla rodziny i bliskich Alicji. Wiele kobiet na pewno nigdy nie zapomni o jej działaniach na rzecz legalizacji aborcji.

Zobacz post:

Źródło: Facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kosmetyczny trik „-30 lat w 3 dni” podbija internet. Stosuj go minutę
    2. Chcesz pozbyć się obwisłych policzków? 15 minut przed snem zrób TO
    3. Pawłowicz właśnie przeszła metamorfozę życia. Na widok jej nowej fryzury można przeżyć wstrząs

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl