Czas wakacji, to czas kąpieli słonecznych, a ono przynosi dwa skutki. Jeden pozytywny – zyskujemy piękną opaleniznę. Drugi negatywny – promienie UV uszkadzają skórę. Szkody powstałe po ekspozycji na słońce złagodzi aloes.

Podczas opalania dochodzi do uszkodzeń włókien kolagenowych, a to oznacza, że skóra traci rusztowanie. Staje się wiotka, przesuszona, osłabiona, a tym samym skłonna do powstawania zmarszczek. Dochodzi do degradacji DNA komórek, a to już może mieć negatywny wpływ na

zdrowie, gdyż sprzyja powstawaniu nowotworów. Jednak słońce jest nam potrzebne do życia. To ono stymuluje nasz organizm do syntezy witaminy D. Wpływa też pozytywnie na nasz nastrój. Jak więc zneutralizować jego działanie?

Nie opalaj się długo. Latem wystarczy 15 minut dziennie posiedzieć na słońcu, by skóra delikatnie się przybrązowiła, nie ponosząc większych kosztów. A jeśli w pobliżu nie ma cienia, smaruj ciało ochronnymi preparatami, które zawierają wysokie filtry. Po opalaniu z kolei aplikuj kosmetyki, które zminimalizują uszkodzenia skóry. Zregenerują ją i ekspresowo nawilżą. Działanie regenerująco-nawilżające mają kosmetyki zawierające aloes. Aloes jest pełen witamin, aminokwasów i enzymów odpowiedzialnych za regenerację skóry. Zawiera także lupeol, silny antyoksydant, glikozydy i acemannan o właściwościach silnie nawilżających.

Działaj, zanim zobaczysz objawy

Szkodliwego wpływu słońca na skórę nie widać od razu. Pierwsze objawy ujrzysz, gdy wrócisz z urlopu. Jesienią skóra będzie wysuszona i szorstka. Brakować jej będzie jędrności i elastyczności. Bez wsparcia, przyspieszy znacznie proces powstawania zmarszczek. Dlatego tak ważne jest, by chronić ją podczas opalania i regenerować po opalaniu. W tym celu polecamy dwa kosmetyki zawierające aloes: YASUMI Calm&Protect Cream do pielęgnacji twarzy i ciała z SPF30 oraz YASUMI Aloe Vera Gel.

YASUMI Calm&Protect Cream do pielęgnacji twarzy i ciała z SPF30 to dwufunkcyjny krem – ochronny i łagodzący. Łączy funkcję kremu przeciwsłonecznego oraz kremu łagodzącego. Zawiera SPF 30, chroni więc skórę przed promieniowaniem UV oraz minimalizuje ryzyko fotostarzenia i powstawania przebarwień posłonecznych. Ale zawiera także aloes, allantoinę, witaminę E, olej jojoba, dzięki czemu regeneruje, nawilża, koi i łagodzi skutki opalania. Koszt to 54 zł/100 ml.

Dodatkowo skórę wspomoże YASUMI Aloe Vera Gel. To łagodząco-nawilżający żel z aloesu do każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Zatrzymuje wodę w naskórku, regeneruje, odbudowuje, koi, działa przeciwzapalnie i wzmacnia barierę ochronną skóry. Zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, zatrzymuje procesy degradacji po opalaniu. Można go stosować nawet kilka razy dziennie. Kosztuje 54 zł/100 ml.

Zobacz zdjęcie:

fot. materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

P.o. Kierowniczki sekcji Lifestyle. Absolwentka Humanistyki cyfrowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.