Alzheimer to choroba dotycząca zwyrodnienia układu nerwowego, na którą cierpią głównie osoby po 65. roku życia. Historia 94-letniej kobiety, która zmaga się z tą chorobą, jest naprawdę szokująca. Jej córka odkryła bolesną prawdę, której zupełnie się nie spodziewała…

Opiekunka schorowanej staruszki miała stale jej doglądać i pomagać w codziennych czynnościach. Zaniepokojona córka zdecydowała się zainstalować w domu kamerę. To, co zobaczyła, wprawiło ją w osłupienie. Co odkryła?

Alzheimer – jakie są przyczyny i objawy choroby?

Czynniki, które wywołują Alzheimera nie są do końca znane. Lekarze mówią jednak o predyspozycjach genetycznych, a także starszym wieku, mutacji genów, oraz cukrzycy. Większe prawdopodobieństwo choroby występuje również u kobiet. Obniżenie aktywności psychicznej, zaniki pamięci- takie objawy  charakteryzują chorych. To również zaburzenia orientacji w czasie i przestrzeni. Pacjenci ze stwierdzoną chorobą gubią się w znanym dotąd otoczeniu, stają się drażliwi i niechętni do podejmowania wielu czynności. 

Czy Alzheimera da się wyleczyć?

Niestety, sposoby leczenia tej choroby wciąż są ograniczone. Ze względu na trudność określenia przyczyn stopniowego zaniku komórek nerwowych, zaburzenia nie da się leczyć przyczynowo. Chorym podaje się substancje, które zwiększają stężenie neuroprzekaźnika.

W Polsce popularne są preparaty nootropowe (nicergolina, winpocetyna i piracetam). W łagodzeniu zaburzeń może pomóc leczenie niefarmakologiczne, polegające na oznaczaniu w domu poszczególnych miejsc, a także zadbanie o odpowiednie oświetlenie pomieszczeń. 

Oprawca w roli opiekunki

Ze wspomnianą chorobą od lat boryka się starsza, 94- letnia kobieta. Jej córka postanowiła zatrudnić do pomocy opiekunkę, która miała zająć się schorowaną matką. Mieszkających w tym samym budynku sąsiadów zaniepokoiły jednak odgłosy, które dochodziły z mieszkania chorej. Zaproponowali jej córce, by założyła w domu kamery, w celu przyjrzenia się temu, co naprawdę ma miejsce, gdy opiekunka przekracza próg mieszkania. Prawda była dla niej szokiem.

Kobieta, która miała zapewnić starszej pani komfort i pomoc, tak naprawdę okazała się katem. Nie dość, że zaniedbywała swoje obowiązki i zupełnie lekceważyła stan chorej, znęcała się nad nią, posuwając się nawet do przemocy fizycznej! Nagranie jest przestrogą dla wszystkich osób, które zatrudniają opiekę dla osób starszych z niesprawdzonego źródła. 

Zobacz nagranie:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kierowca postanowił walczyć z dziurami w drogach w pomysłowy sposób. Użył do tego… lalek
  2. Kobieta trafiła do szpitala z bólem brzucha. Zawartość jej żołądka zaskoczyła wszystkich
  3. 12-latka z Bielska-Białej urodziła dziecko. Władze szpitala ostro zareagowały
  4. Noworodek został znaleziony pod drzwiami. Matka zostawiła przy nim przejmujący list
  5. Primark w Polsce jednak powstanie! Marka podpisała kontrakt z warszawską galerią handlową

Źródło: medonet.pl, podaj.to

Poprzedni artykułNie żyje Hanna Dunowska. Aktorka zmarła w wieku 60 lat
Następny artykułWiktoria Gąsiewska pokazała odważne zdjęcie. Fani aktorki są zachwyceni: „Jesteś piękna”
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.