Andrzej Duda wyraził swoje jasne stanowisko w kwestii adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Obecny prezydent nie pozostawił wątpliwości podczas debaty kandydatów na antenie TVP. Co powiedział?

Andrzej Duda nie pozostawił złudzeń. Jeśli ktokolwiek zastanawiał się, czy prezydent popiera adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, właśnie poznaliśmy odpowiedź. Nigdy nie zgodzę się, broń Boże, adopcję dzieci, przez pary jednopłciowe, jest to absolutnie wykluczone – mówił prezydent.

Andrzej Duda jasne stanowisko w sprawie adopcji

Podczas debaty emitowanej przez TVP padły kolejne deklaracje wygłoszone przez kandydatów na prezydenta RP. W debacie wzięli udział: Krzysztof Bosak z Konfederacji, Władysław Kosiniak-Kamysz (przedstawiciel PSL-Koalicja Polska) i Robert Biedroń (Lewica oraz Szymon Hołownia (kandydat niezależny), Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska), Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczpospolitej), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa), Paweł Tanajno (niezależny) i Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy).

Członkowie debaty odpowiadali na pytania, na każde z nich mieli minutę czas, by sprecyzować swój stosunek do tej sprawy. Jednym z pytań zadanych przez prowadzącego dotyczyło, planów kandydatów co do podwyższenia wieku emerytalnego oraz czy wprowadzą małżeństwa homoseksualne z możliwością adopcji dzieci. Prezydent Andrzej Duda nie pozostawił żadnych wątpliwości. Jego odpowiedź była jednoznaczna.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Iza z ”M jak miłość” w blond włosach. Piękna gwiazda wygląda jak Anna Przybylska
  2. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imię, gratulujemy
  3. Nie żyje Mirosław Daszkiewicz. Legendarny Polak zmarł po długiej chorobie

Brak poparcia dla środowiska LGBT

Małgorzata Kidawa- Błońska odmówiła odpowiedzi na pytanie, twierdząc, że są kwestie ważniejsze, na przykład służba zdrowia. Kosiniak-Kamysz odpowiedział natomiast, że nie popiera małżeństw homoseksualnych. Podobnie jak reszta obecnych. Jedynie Robert Biedroń wyraził chęć poparcia małżeństwa i adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

-Jak równość, to równość – powiedział były prezydent Słupska. 

Na terenie Unii Europejskiej małżeństwa homoseksualne można zalegalizować w sposób prawny w Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Norwegii, Danii, Francji czy Niemczech. Polska jest znana ze swojego konserwatywnego podejścia do tej kwestii. Nasz prezydent podtrzymuje tę narrację, wyrażając absolutny sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

andrzej duda
fot. screen facebook.com/andrzejduda

Prezydent wyraził weto wobec małżeństw homoseksualnych i ewentualnej adopcji przez nie dzieci.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary
  2. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniark
  3. Świadczenie 2000+ przez koronawirusa można dostać więcej niż raz. Należy się wielu Polakom
  4. Szybki przepis. Pierogi czekoladowe z truskawkami, już dostaniesz świeże w sklepach
  5. Nie żyje aktor uwielbianego serialu. Zmarł w tajemniczych okolicznościach, w dzień swoich urodzin
  6. Andrzej Duda nadal zdetronizowany w ważnym rankingu. Polacy wybrali innego lidera

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.