Andrzej Duda zaczął odpowiadać na pytania podczas debaty prezydenckiej. Zagraniczne media śledzą wydarzenia z Polski i pojawiają się pierwsze komentarze, jakoby osobne dysputy miały być absurdalne. Prezydent zabrał głos w sprawie ustawy przygotowanej specjalnie dla rodziców. Chodzi o edukację najmłodszych i wpływ rodziców na przekazywane w szkole treści. 

Andrzej Duda wyjawił swoje plany na zmiany w programie edukacji i polskim szkolnictwie. Twierdzi, że sposób nauki i przekazywane dzieciom wartości będą zależne od aktualnie rządzącej partii. Prezydent zapewniał wszystkich rodziców, że będą mieć kontrolę nad tym, czego będą uczone ich pociechy w szkołach. 

Debata prezydencka 2020: Andrzej Duda odpowiada

– Władza w Polsce będzie się zmieniała, to w demokracji naturalne. Dlatego zdecydowałem się wnieść projekt ustawy, żeby rodzice mieli kontrolę nad dodatkowymi elementami edukacyjnymi wprowadzanymi do szkół przez organizacje pozarządowe — powiedział Andrzej Duda podczas debaty prezydenckiej.

Według prezydenta program edukacyjny będzie w Polsce kształtowany zależnie od tego, która partia aktualnie znajdzie się u szczytu władzy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Jeśli będzie rządziła opcja, która szanuje tradycyjne wartości, to taki będzie program edukacji. Jeśli lewicowo-liberalna, to takie będą treści edukacyjne — powiedział Andrzej Duda.

Andrzej Duda zapowiada, jakie plany chce wdrożyć podczas drugiej prezydentury

W Polsce przed II turą wyborów zostały zorganizowane aż dwie debaty prezydenckie. Zarówno w miejscowości Końskie — gdzie na pytania odpowiada Andrzej Duda, jak i w Lesznie, gdzie odpowiada Rafał Trzaskowski.

Jak informuje portal wiadomosci.onet.pl, w Końskich, gdzie przebywa Andrzej Duda, doszło do licznych sprzeczek między wyborcami obu kandydatów. Nie podano oficjalnych informacji na temat ewentualnych obrażeniach lub zagrożeniach zdrowia i życia. Po godzinie 22:30 Andrzej Duda zapowiadał, że spotka się z mieszkańcami miasta. 

ZOBACZ ZDJĘCIE: 

Andrzej Duda
fot screen Debata prezydencka

Andrzej Duda odpowiedział na szereg pytań podczas debaty prezydenckiej. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Debata prezydencka w Końskich i Lesznie. Na antenie TVP nagle doszło do kuriozalnej sytuacji, której nikt się nie spodziewał
  2. No i się zaczęło. Trzy popularne obiekty nad polskim morzem zostają zamknięte
  3. Jedną z najpoważniejszych chorób można poznać po oczach. Pojawiają się charakterystyczne zmiany
  4. Ogromna radość w życiu Edyty Górniak. Fani gratulują, gwiazda pęka z dumy
  5. Zbliżamy się do niebezpiecznej daty. W jednym miesiącu najczęściej dochodzi do rozstań w związku
  6. Porażające informacje o stanie zdrowia gwiazdy „Klanu”. Jest bardzo źle

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.