Andrzej Duda podpisał projekt dotyczący życia rodzinnego Polaków i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Zapis miałby znaleźć się w Konstytucji Rzeczpospolitej, prezydent złożył podpis pod projektem, który trafi do sejmu, ale żeby mógł być prawomocny, musi zostać przegłosowany. 

Projekt, jaki miałby wejść w ramy Konstytucji, zakłada zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Jak podaje Polsat News, ów zapis jest dla Andrzeja Dudy bardzo ważny:

W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym – powiedział w sobotę w Szczawnie-Zdroju prezydent.

Andrzej Duda nie chce adopcji dzieci przez związki jednopłciowe

Temat Karty Rodziny i kwestii osób LGBT stał się jednym ze znaków rozpoznawczych kampanii wyborczej obecnego prezydenta. Mimo fali krytyki, jaka spadła na głowę państwa za sformułowanie o społeczności LGBT jako ideologii, prezydent pozostaje konsekwentny w swoich poglądach.

Wprowadzenie zapisu o zakazie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe prezydent wyjaśniał na spotkaniu z wyborcami w Szczawnie-Zdroju:

-W tym momencie jest to odpowiedzialność państwa za to, komu powierza się dziecko do wychowania. Dlatego zdecydowałem się zaproponować parlamentarzystom wprowadzenie takiego zapisu – wytłumaczył prezydent. 

  1. Ceny jabłek przechodzą ludzkie pojęcie. Polacy alarmują, ”nie są na kieszeń biednych emerytów”
  2. Rozsyp go w ogrodzie i przemieszaj z ziemią, w mig będziesz się cieszyć ogromnymi zbiorami pomidorów. Przy okazji odstraszysz ślimaki
  3. Ministerstwo Zdrowia podjęło przełomową decyzję. Chodzi o ciężko chorego Andrzeja Strzeleckiego, niezwykły gest

Andrzej Duda o wychowaniu dzieci

Prezydent dodał, że ów zapis w Konstytucji miałby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo:

Dziecko w Polsce podlega specjalnej ochronie, o czym przesądzają już obwiązujące przepisy konstytucji, ale w tym aspekcie, wymagają one dopracowania – zaznaczył Andrzej Duda w Szczawnie-Zdroju.

Szczególnej ochronie państwa podlegają dzieci, kiedy rodzice są pozbawiani władzy rodzicielskiej – mówił prezydent podczas spotkania wyborczego i dodał:

– Dzieci, które mogą podlegać przysposobieniu, mogą podlegać adopcji. 

Prezydent tak jednostronnym i zdecydowanym podejściem albo zaskarbi sobie sympatię wyborców, albo mocno ich do siebie zniechęci. Sam Andrzej Duda nie wydaje się tym bardzo przejmować. Niezgodę na jego poglądy, szczególnie młodych ludzi odczytuje jako bunt i odwołuje do swojego doświadczenia z córką Kingą. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ANDRZEJ DUDA
Fot. DOMIN/AGENCJA SE/East News

Decyzja prezydenta może mocno wpłynąć na jego poparcie w wyborach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  2. Zginął piosenkarz, na ulice wyszły tłumy. Ponad 150 ofiar śmiertelnych w jednym z krajów
  3. Rzęsy z norek zostaną wycofane z Sephory. Wielki sukces klientów i PETA
  4. Typy kobiet, których pragną wszyscy faceci, ale są wiecznie samotne. Onieśmielają charakterem, jesteś jedną z nich?
  5. Jacek Rozenek nagle został zapytany o Małgorzatę. Cała Polska poznała prawdę
  6. Kasia Skrzynecka pokazała zdjęcie 8-letniej córki. Dorobiła jej sztuczne „kwiatowe” rzęsy 2 razy większe od swoich

źródło: Polsat News


 

Poprzedni artykułBarbara Kurdej-Szatan przekazała radosną nowinę. Gratulacjom nie ma końca, mąż pęka z dumy
Następny artykułHoroskop tygodniowy dla każdego znaku. Sezon Raka nie dla wszystkich będzie łaskawy
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl