Andrzej Duda został dzisiaj poddany poważnej próbie. Nie mógł popełnić najmniejszego błędu, ponieważ takowy szybko zostałby zauważony. W uroczystości brało udział wiele najważniejszych osobistości w naszym państwie. Jak z tym zadaniem poradziła sobie głowa naszego państwa?

Niedawno Andrzej Duda po raz kolejny został wybrany przez Polki i Polaków na prezydenta. Po ślubowaniu przed Zgromadzeniem Narodowym nastał czas na kolejne punkty dzisiejszego programu. Przygotowuje on na kolejne pięć lat prezydentury.

Andrzej Duda musiał stanąć przed wojskiem

Uroczystości inauguracyjne związane z zaprzysiężeniem składają się z aż dwóch ceremonii. Jedną z nich jest wystąpienie i uroczysta przysięga przed Zgromadzeniem Narodowym. Następna dotyczy zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi. To właśnie była niezwykle podniosła chwila – Andrzej Duda oficjalnie przyjął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi.

Zaraz po przysiędze prezydent udał się na mszę świętą w intencji ojczyzny i jego samego, która odbyła się w archikatedrze świętego Jana. Później w Zamku Królewskim odbyło się oficjalne przekazanie inwestytury prezydenta na wielkiego mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski. Przejęcie zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi ma charakter wojskowy.

  1. Podczas pogrzebu nagle zadzwonił telefon. Bliscy zmarłej pobledli, gdy usłyszeli słowa ze słuchawki
  2. Katarzyna Dowbor z „Nasz nowy dom” nie może się otrząsnąć. Gdy dotarła do niej dramatyczna wiadomość, była wzburzona

Obecność najważniejszych osobistości państwowych

We wszystkich tych ceremoniach brały udział najważniejsze osobistości w państwie. Nie obyło się bez ich komentarzy i wystąpień publicznych.

– Podczas swojej pierwszej kadencji pan prezydent wielokrotnie dawał dowody, jak ważne jest dla niego bezpieczeństwo Polski i rola wojska – cytuje szefa Ministerstwa Obrony Narodowej tvp.info.

Oprócz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka byli obecni m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu Elżbieta Witek oraz Tomasz Grodzki, szef sztabu generalnego gen. Rajmund Andrzejczak, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika, dowódca operacyjny gen. broni Tomasz Piotrowski, dowódca WOT gen. dywizji Wiesław Kukuła oraz dowódca Garnizonu Warszawa gen. dywizji Robert Głąb. I wielu innych polityków, w tym byli prezydenci i premierzy kraju.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Andrzej Duda
fot. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Prezydent zachowywał wszelkie środki bezpieczeństwa podczas zaprzysiężenia.

Andrzej Duda
fot EASTNEWS
Andrzej Duda – EA
@Jakub Kaminski/East News

Andrzej Duda przyjął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nikt się nie spodziewał. Dagmara przekazała radosną nowinę, zewsząd płyną gratulacje
  2. Piosenki zakazane przez kościół. Uwielbiane utwory Polaków zostały potępione
  3. Jeżeli masz konto w banku, przygotuj się na najgorsze. Nikt z nas nie uniknie po wakacjach jednej rzeczy
  4. Poczuła podczas kąpieli, że coś dotyka jej ust. Spojrzała w lustro i była wstrząśnięta
  5. Tyszkiewicz zdradziła głodową kwotę emerytury. Luksusowe restauracje są poza zasięgiem

Źródło: tvp.info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl