Andrzej Duda po swojej poniedziałkowej wypowiedzi na temat szczepień przeciwko koronawirusowi, podczas debaty w Końskich, spotkał się z wielką krytyką. Jak informuje Gazeta.pl, nieprzychylne wypowiedzi padły ze strony ekspertów, lekarzy, a także mediów. Teraz prezydent tłumaczy się ze swoich słów, a w zamieszczonym na Twitterze oświadczeniu twierdzi, że padł ofiarą manipulacji.
 
Kiedy podczas poniedziałkowej debaty Andrzej Duda wypowiedział się w temacie szczepionek przeciwko koronawirusowi, nikt nie spodziewał się, że jego słowa odbiją się tak wielkim echem. Niektórzy eksperci pozwolili sobie na mocne stwierdzenie, że informacje podane przez głowę państwa są niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Dziś, starający się o reelekcję polityk, tłumaczy się ze swoich słów, twierdząc, że padł ofiarą manipulacji.
 
 
Andrzej Duda i szczepionki przeciwko koronawirusowi
 
Nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Osobiście, nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia, ale na grypę się nie szczepiłem i nie chcę – zadeklarował Andrzej Duda – Szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe. Proszę bardzo, kto chce, niech się zaszczepi, a kto nie chce, to jego decyzja – powiedział podczas debaty w Końskich.
 
 
Wypowiedź prezydenta nie spotkała się z aprobatą ekspertów. Jak podaje Gazeta.pl, na słowa Andrzeja Dudy zareagował lekarz i marszałek Senatu czy immunolog dr Paweł Grzesiowski. Teraz prezydent tłumaczy się na Twitterze.

Andrzej Duda: krytyka ekspertów

– STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa – napisał na Twitterze Andrzej Duda, po tym, jak eksperci skomentowali jego wypowiedź. 

– To skrajna nieodpowiedzialność. […] Sam minister Szumowski powinien jak najszybciej wezwać głowę państwa do skorygowania tej niebezpiecznej wypowiedzi – skomentował Tomasz Grodzki w rozmowie z Onet.pl.

– W tej kampanii wyborczej nie tylko lekceważone jest bezpieczeństwo epidemiczne, ale naruszony został filar zdrowia publicznego – szczepienia ochronne. Czy nadchodzący sezon grypowo-covidowy to dobry moment na podważanie szczepień, w tym przeciw grypie? To groźne dla zdrowia! – napisał na Twitterze Paweł Grzesiowski, ekspert ds. zakażeń. 

Jak przypomina Gazeta.pl, szczepionka chroniąca przed zachorowaniem na szkarlatynę nie istnieje.

ZOBACZ ZDJĘCIA:
koronawirus
fot. screen Debata prezydencka

Andrzej Duda podczas poniedziałkowej debaty w Końskich wypowiedział się na temat szczepionek przeciwko koronawirusowi. Dziś tłumaczy się ze swoich słów.

 Prezydent uważa, że padł ofiarą manipulacji.

ZOBACZ TEŻ:

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 

Poprzedni artykułDziś Światowy Dzień Czekolady. Jak zamierzacie uczcić wyjątkową datę?
Następny artykułWylewasz wodę po ryżu? Jeżeli tak, popełniasz ogromny błąd, Koreanki używają jej jako kosmetyk
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.