Andrzej Duda konkuruje o fotel prezydencki z Rafałem Trzaskowskim. Ten drugi wydał właśnie ważny apel w stronę obecnego prezydenta. Dał mu jeden dzień na odpowiedź. Sprawa dotyczy listy ułaskawionych. Kancelaria Prezydencka, na czele z rzecznikiem – Błażejem Spychalskim, zareagowała natychmiastowo. 

Prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski, stwierdził, że lista ułaskawionych przez obecnego prezydenta Polski wzbudza wątpliwości. W związku z tym Andrzej Duda, będzie musiał się wytłumaczyć.

Andrzej Duda wezwany do odpowiedzi

Do sytuacji doszło w województwie wielkopolskim, na dzisiejszej konferencji prasowej w Trzciance. To właśnie tam Rafał Trzaskowski zaapelował do obecnego prezydenta. Poprosił o ujawnienie szczegółów, dotyczących konkretnych ułaskawionych:

Trzech osób skazanych za handel narkotykami w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, trzech osób, które zostały skazane za znęcanie się nad rodziną oraz jednej osoby skazanej za morderstwo.

  1. TVN przekazał wstrząsającą wiadomość. Nie żyje mistrz Polski, syn potwierdził przykre doniesienia
  2. Dziadek wykładał ogród starymi gazetami. Powód może zadziwić, efekty powalają
  3. Elżbieta Słoboda odrzuciła pomoc lekarzy. Aktorka zmarła z dala od domu, Polacy dowiedzieli się dopiero miesiąc później

Kancelaria odpowiada

-Wszelkie informacje o ułaskawieniach podjętych przez prezydenta Andrzeja Dudę są dostępne na stronie internetowej prezydenta – mówił Błażej Spychalski.

Z kolei z danych portalu TVN24 wynika, że obecny prezydent, podczas swojego urzędowania, ułaskawił aż 95 osób. W tym gronie mają być osoby oskarżone o handel narkotykami, rozboje, znęcanie się nad rodziną, a nawet zabójstwo.

Wszystko natomiast zaczęło się od kontrowersyjnego ułaskawienia, opisanego w Rzeczpospolitej. To dotyczyło osoby oskarżonej o przestępstwo seksualne wobec małoletniej córki. Jak wyjaśnił sam prezydent oraz później wiceszef jego kancelarii Paweł Mucha, akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wystąpiły one same, a mężczyzna karę więzienia już odbył.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ANDRZEJ DUDA
Fot. DOMIN/AGENCJA SE/East News

Andrzej Duda dostał jeden dzień.

Andrzej Duda
Fot. Jakub Kaminski/East News

Rafał Trzaskowski apeluje do prezydenta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilny apel Janiny Ochojskiej do Andrzeja Dudy. Nie wytrzymała, ma dość i oczekuje konkretnych deklaracji
  2. Zginęły dzieci. Dramat nad Bałtykiem, który niczego nie nauczył. Mija dwa lata od porażającej tragedii
  3. Ile do koperty na ślub? Kwoty w 2020 roku powalają. Zdziwi was, kto najbardziej dostaje po kieszeni
  4. Co się stało z Grycankami? Słynne siostry i ich mama zapadły się pod ziemię już 5 lat temu
  5. Maturzystka usłyszała zarzut, grozi jej do 3 lat więzienia. Wszystko przez słowa, które krzyczała do Andrzeja Dudy
  6. Z ostatniej chwili: Minister zdrowia nagle wprowadza nowe zasady w całej Polsce

Źródło: onet.pl

 

Poprzedni artykułNikt nie wie, co łączyło Kayah i Rafała Trzaskowskiego. Tajemnica właśnie wyszła na jaw, ogromne zaskoczenie
Następny artykułMichał Wójcik zalał się łzami w ”Pytaniu na śniadanie”. Chodzi o stan zdrowia jego partnerki, przekazał jej wiadomość
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.