Andrzej Duda w minioną środę przedstawił podpisaną już przez siebie Kartę rodziny. Oprócz obietnic, dotyczących zasiłków dla rodzin i dopłat do wakacji, Prezydent skupił się na ideologii LGBT, która jego zdaniem czeka tylko na zniszczenie instytucji polskiej rodziny. Internet zawrzał. 

Andrzej Duda przedstawił dokument, który ma być gwarancją kontynuowania dotychczasowych programów wsparcia finansowego. W praktyce jednak jest kolejnym dokumentem dyskryminującym społeczność LGBT+.

Andrzej Duda jasno wyraził swoje stanowisko

Prezydent podczas swojego wystąpienia jasno przedstawił, że według niego i dokumentu, na którym złożył już podpis – małżeństwem może być tylko związek kobiety i mężczyzny. To, co wzbudziło jednak najwięcej emocji to zapis o zakazie propagowania tej ideologii

Na reakcję mediów i osób publicznych nie trzeba było długo czekać. Swoje stanowisko jasno wyraziły też dwie organizacje walczące o prawa obywatelskie społeczności LGBT+ – Miłość Nie Wyklucza (MNW) i Kampania Przeciw Homofobii (KPH). Według nich Andrzej Duda swoją decyzją pośrednio przyczynia się do agresji, nietolerancji, a nawet samobójstw, które są wynikiem braku akceptacji najbliższych i świata. 

  1. Brat pierwszej damy wyjawił całą prawdę o Andrzeju Dudzie. Gorzkie słowa podzielą rodzinę?
  2. Właśnie mają miejsce niewyobrażalne sceny nad polskim morzem. Co z obostrzeniami w sklepach i restauracjach?
  3. Smutne informacje o Bogumile Wander. Mąż musiał oddać ją do ośrodka, choroba postępuje

Żulczyk nie przebiera w słowach. Komentarz jest piorunujący

Jakub Żulczyk – scenarzysta i autor bestselleru Ślepnąc od świateł, szybko znalazł słowa, by opisać to, co przedstawił Prezydent.

– Nie ma czegoś takiego jak „ideologia LGBT”. Nigdy nie było. LGBT nie jest żadną polityczną wykładnią, myślą, jak marksizm, liberalizm, faszyzm, etc. LGBT to ludzie. Ludzie, którzy nie walczą o żadne przywileje – bo szacunek i możliwość kochania kogo się chce, to nie jest żaden przywilej, to podstawowe prawo człowieka […].

Organizacje walczące o prawa człowieka podkreślają, że nie chcą być częścią kampanii prezydenckiej, oraz że dokument, który przedstawił Andrzej Duda, zapowiada pewnego rodzaju wojnę. Społeczność LGBT bowiem chce być zaakceptowana przez państwo, a nie alienowana.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

LGBT
unsplash.com @ctj

Organizacje walczące o akceptację osób ze środowiska LGBT odpowiadają na dokument Andrzeja Dudy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  2. Polacy w centrum dramatu. „Czerwona strefa” przykuła uwagę świata, porażające wiadomości docierają z Włoch
  3. Marta Manowska uratowała życie staruszce. Gdyby nie gwiazda, finał byłby tragiczny
  4. Wiadomo kiedy Polska otworzy granice. Nagła decyzja premiera zaskoczy Polaków
  5. Uwaga na produkt z Biedronki, wykryto w nim groźną bakterię. GIS alarmuje, lepiej od razu go wyrzuć
  6. Minister zdrowia nagle podpisał ważną decyzję. Z dnia na dzień ograniczono jeden z zakazów

Źródła: polsatnews.pl noizz.pl pudelek.pl 

 

Poprzedni artykułBaron ma nową dziewczynę? Do sieci trafiło zdjęcie, Blanka nie powstrzymała się od komentarza
Następny artykułUczestnik ”Kanapowców” trafił do szpitala. Niestety, sytuacja jest poważna
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.