Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Historia miłości Andrzeja Dudy. ,,Nie od razu między nami zaiskrzyło”
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 14.02.2021 17:56

Historia miłości Andrzeja Dudy. ,,Nie od razu między nami zaiskrzyło”

Andrzej Duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda przyznał, jak zaczęła się jego przygoda miłosna z pierwszą damą. Para prezydencka o swojej miłości wspominała już nie raz. Z okazji walentynek warto ją przypomnieć. Nie od razu między nami zaiskrzyło – wyznała głowa państwa kilka lat temu dla Super Expressu.

Andrzej Duda i Agata Duda są razem po ślubie kościelnym już 25 lat. Swoje ćwierćwiecze małżeństwa obchodzili w 2020 roku. Wygląda na to, że cały czas między nimi układa się świetnie, a historia ich miłości to idealny materiał na powieść lub film!

Andrzej Duda: jak poznał Agatę Dudę?

Okazuje się, że Andrzej Duda poznał Agatę, gdy jeszcze oboje byli nastolatkami. On i pierwsza dama uczęszczali do innych liceów, ale trafili na siebie poprzez wspólnych znajomych.

Do pierwszego spotkania doszło na imprezie urodzinowej wspólnego kolegi. Okazuje się, że wcale nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Pomiędzy parą nie od razu zaistniała chemia.

– Poznałem Agatę w trzeciej klasie liceum na imprezie. Chodziliśmy do konkurujących ze sobą szkół. Nie od razu między nami zaiskrzyło. Nasz związek wykluwał się powoli. Jesienią 1990 roku zostaliśmy parąopowiadał Andrzej Duda kilka lat temu w Super Expressie.

Razem chodzili do kina, na spacery, na randki… Potem ich miłosna historia nabrała nieco barw, było jak w romantycznym filmie!

Andrzej Duda i Agata Duda ruszyli w podróż po Europie

Okazuje się, że zakochana para ruszyła w… samotną wyprawę po Europie! Była ona zupełnie spontaniczna i, jak wspominają sami zainteresowani, pełna przygód.

– Pojechaliśmy do Holandii, a później przez Niemcy, Austrię do Włoch. To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z nutellą. Od tamtej pory nie chce jej na oczy widzieć… – powiedział Andrzej Duda na łamach Super Expressu.

Para prezydencka wzięła ślub kościelny w okolicach walentynek, czyli święta zakochanych. Pobrali się 18 lutego 1994 roku, a więc już niedługo będą obchodzić kolejną rocznicę ślubu.

Czy prezydent ma jakieś rady dot. długiego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego? Okazuje się, że te również zdradził kiedyś dziennikowi.

Powiedział, że trzeba się bardzo starać wobec drugiej osoby. Dodał, że należy o niej pamiętać i „wychodzić naprzeciwko z różnymi sprawami, starać się sprawić przyjemność przynajmniej od czasu do czasu”.

– A samemu trzeba być wyrozumiałym, mądrze wyrozumiałym, żeby, jak to się mówi, głupio się nie czepiać swojej ukochanej, swojego ukochanego – doradzał.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim udanych walentynek!

Zobacz zdjęcie:

Wszystkich: Kochających, Kochanych i Zakochanych prosimy o przyjęcie serdecznych pozdrowień i najlepszych życzeń walentynkowych (wszelkiego powodzenia, zwłaszcza w miłości!) #walentynki pic.twitter.com/s8R0cZXZG9

— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) February 14, 2019

Andrzej Duda opowiedział kiedyś o historii swojej miłości z Agatą Dudą. Dzisiaj życzył wszystkim udanego dnia zakochanych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl