Andrzej Duda i jego ostatnie wystąpienie budzą wiele emocji. Do sytuacji doszło 13 czerwca w Opolu, na konferencji prezydenckiej. To właśnie tam aktywiści z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zostali zaatakowani. Tuż po spotkaniu prezydent opublikował na swoim Twitterze wpis, który ich zdaniem nie był na miejscu i pozostawił niesmak.
 
Konferencja obecnego prezydenta RP, która 13 czerwca miała miejsce w Opolu, nie przebiegła spokojnie. Pojawiła się na niej poznańska młodzież, której zależy na losie naszej planety. Mieli przy sobie transparent z napisem A co z klimatem? Czy Andrzej Duda powinien stanowczo zareagować?
 
 
 
Zwyzywani aktywiści
 

Jak czytamy na facebookowym profilu poznańskiego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, sytuacja była naprawdę poważna. Młodzież miała zostać zwyzywana m.in. od ciot, Warszawskich ped***w, gówniarzy, sldowców. Aktywiści nie czuli się bezpiecznie. Grożono im i spluwano na nich. Doszło nawet do wielokrotnych szarpanin. Młodzież była popychana i pociągana.

 
 
Jedna z dziewczyn została nawet uderzona łokciem w twarz i to kilkakrotnie. Na całą sytuację organizatorzy reagowali z dużym opóźnieniem. Z relacji na Facebooku wynika, że policja natomiast lekceważyła to, co się dzieje, twierdząc, że nic nie widzą. 
 
Nie chcemy żyć w Polsce, w której bije się dzieci za to, że zależy im na Ziemi. Nie chcemy żyć w Polsce, której nie zależy na nas – czytamy.
 
Andrzej Duda lekceważy sytuację?
 
Po konferencji Andrzej Duda na swoim Twitterze opublikował następująco brzmiący wpis:
 
– Świetny dzień. Brzeg, Opole i Głogówek. Polska jest wspaniała. Piękne miasta, doskonała atmosfera. Dziękuje jeszcze raz wszystkim uczestnikom spotkań ze mną! Pozdrowienia.
 
Jak wynika z doniesień aktywistów, wpis ma niewiele wspólnego z prawdą i rzeczywistą sytuacją. Nie wiemy jednak, czy sam prezydent wiedział o tym, co działo się podczas spotkania.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

andrzej duda
Screen z transmisji na żywo facebook.com/Andrzej Duda

Wpis Andrzeja Dudy, umieszczony po konferencji, nie spodobał się aktywistom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zadziwiająca awantura tuż po Wiadomościach TVP. Prowadzący nie wytrzymał
  2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin
  3. Do doniczki wsypała szczyptę popularnej przyprawy. Niewiarygodne, jak szybko pojawiły się efekty
  4. Do sieci trafiło smutne nagranie z udziałem syna Zenka Martyniuka. Gwiazdor disco polo nie będzie zadowolony
  5. Adam ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” ma nową ukochaną. W komentarzach burza: „Brak słów na faceta
  6. Lekarze alarmują, groźny nowotwór jest często mylony z łuszczycą lub alergią. Łatwo zignorować pierwsze objawy

Źródło: Facebook.pl

 

Poprzedni artykułMichał Wiśniewski i Dominika Tajner maja wspólne plany na przyszłość. Decyzja pary może zaskoczyć wielu
Następny artykułHenryk Gołębiewski obchodzi 64 urodziny. Czego mu życzycie?
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.