Super Express donosi, że Andrzej i Agata Dudowie wybrali się na domówkę do znajomych. Para prezydencka miała odwiedzić przyjaciół w Krakowie. Mieli się świetnie bawić, ponieważ mieszkanie mieli opuścić ok. 1 w nocy. Paparazzi przyłapali prezydenta i pierwszą damę przed blokiem.

— To było miłe spotkanie — mówi Super Expressowi osoba z otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy. Czy Andrzej Duda dopuścił się złapania reżimu sanitarnego? 

Andrzej Duda na domówce u znajomych

W piątek Andrzej Duda miał pracowity piątek, ponieważ spotkał się z Przemysławem Czarnkiem oraz internautami w ramach sesji Q&A. Politycy wspólnie odpowiadali na pytania dotyczących m.in. powrotu dzieci z klas 1–3 do szkół.

Po tak pracowitym tygodniu Andrzej Duda wraz z żoną widocznie postanowili odreagować w towarzystwie znajomych. Super Express poinformował, że para prezydencka spotkała się z przyjaciółmi w Krakowie. Impreza musiała być przednia, ponieważ małżeństwo miało opuścić mieszkanie o 1 w nocy. 

Andrzej Duda miał być w szampańskim nastroju. Paparazzi przyłapali prezydenta, jak poruszał się po mieście bez maseczki. Agata Duda pamięta o restrykcjach i na jej twarzy mogliśmy zobaczyć maseczkę ochronną.

Małżeństwo miało specjalnie wybrać się do Krakowa na spotkanie ze znajomymi. Na co dzień Andrzej Duda z żoną mieszkają w Warszawie, jednak co jakiś czas wybierają się do rodzinnego Krakowa, w którym mają mnóstwo dobrych znajomych.

Obecne obostrzenia sanitarne

Przypomnijmy, że nadal panują obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Każdy obywatel jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wyjątkami są tylko te osoby, które mają przeciwskazania i posiadają odpowiednie zaświadczenie od lekarza.

Na tzw. domówkach również obowiązują limity osób. Jednak nie są one tak restrykcyjne jak w przypadku zgromadzeń publicznych, w których może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Na imprezach domowych może być aż 20 osób. Trudno powiedzieć, czy para prezydencka przekroczyła ustalone limity. Jednak każdy z nas jest człowiekiem i próbuje oderwać się od obowiązków i pracy na swój własny sposób.

Przypomnijmy, że do 31 stycznia rząd przedłużył wcześniej obowiązujące restrykcje. Do końca miesiąca pozostaną zamknięte galerie handlowe, stoki narciarskie oraz obiekty sportowe.

To spowodowało niezadowolenie m.in. branży gastronomicznej i fitness, które zapowiedziały projekt nieposłuszeństwa obywatelskiego. Ma on polegać na tym, że od 1 lutego zostaną otwarte np. niektóre siłownie.

Zobaczcie poniżej zdjęcie fotoreporterów z Super Expressu, na którym widać parę prezydencką. Myślicie, że jakoś się do tego odniosą?

Zobacz zdjęcie:

andrzej duda
fot. screen z artykułu se.pl, data publikacji 18.01.2021, Andrzej Duda na domówce u znajomych! [MAMY ZDJĘCIA!]
Link do oryginalnego artykułu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Poprzedni artykuł Archie Lyndhurst zmarł 22 września 2020 r. Chorował na białaczkę limfoblastyczną
Następny artykułRuszyły zapisy na szczepienia dla osób nie uwzględnionych w etapie 0. Każdy powinien sprawdzić, w której jest grupie
Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com