Lelum.pl > Nowości > Andrzej i Agata Duda obchodzą kolejną rocznicę ślubu
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 18.02.2021 08:47

Andrzej i Agata Duda obchodzą kolejną rocznicę ślubu

500 plus
Fot. ScreenshotTVP Info, YouTube

Andrzej Duda i Agata Duda obchodzą dziś niezwykle ważne święto. Mowa o rocznicy ich ślubu. Tego dnia przed 26 laty para pobrała się i rozpoczęła nową wspólną drogę. Posypią się życzenia i gratulacje.

18 lutego 1995 roku, czyli 26 lat temu, para prezydencka wzięła ślub kościelny w kościele św. Franciszka Salezego w Krakowie. Byli wtedy ze sobą już od dłuższego czasu – poznali się jeszcze w liceum.

Andrzej Duda i Agata Duda świętują 26 lat małżeństwa. Jak żyli na samym jego początku?

Andrzej Duda miał zakochać się w swojej przyszłej żonie od pierwszego wejrzenia, lecz ona nie była z początku przekonana.

Dudek, bo tak wołali na niego rodzice, od razu zagiął na Agatę parol. On się jej niespecjalnie podobał, nie chciała z nim iść na tańce – można przeczytać w książce Anny Nowak „Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej”.

W końcu jednak Agata postanowiła dać przyszłemu prezydentowi szansę i wkrótce para zaczęła się umawiać – to do kina, to na „Tańce letnie” w Piwnicy pod Baranami.

Potem nadszedł czas studiów. Andrzej Duda wybrał prawo, a Agata – germanistykę. Prócz nauki wyszukiwali sobie również ciekawe rozrywki.

Jedną z największych przygód była podróż autostopem po Europie.

To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z Nutellą – wspominał Andrzej Duda.

Andrzej i Agata Duda: ślub

W końcu postanowili się pobrać.

Byłem oszołomiony, bardzo przeżywałem ten dzień. To była bardzo poważna decyzja, ale wątpliwości żadnych nie miałem, że chcę się ożenić z Agatą – opisywał dzień swojego ślubu prezydent.

Wkrótce na świat przyszła ich jedyna córka, Kinga. Stało się to jeszcze w tym samym roku, w listopadzie.

Plotki były, są i będą. Niektóre są zabawne, inne po prostu są zwykłymi kalumniami, jak ta o rzekomym kryzysie w moim małżeństwie, że źle się dzieje. Jesteśmy małżeństwem od 20 lat, a parą jesteśmy już od czasów licealnych. Kochamy się, lubimy, nigdy na szczęście nie było w naszym związku poważniejszego kryzysu i nadal, za co Bogu dziękuję, nie ma – komentował Andrzej Duda rzekome plotki dotyczące rozwodu jego i Agaty.

Parze życzymy wszystkiego najlepszego i przeżycia kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [party.pl][se.pl][gala.pl]