Andrzej Duda podjął niezwykle ważną decyzję, o której mówią już wszyscy. W poniedziałek rozpoczęła się smutna uroczystość, podczas której doradczyni prezydenta RP Zofia Romaszewska odczytała wiadomość od głowy państwa.

Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie zmarłego niedawno Henryka Wujca – działacza opozycji demokratycznej. Prezydent zdecydował, że tak wybitna postać zasługuje na odznaczenie. Informacja została przekazana dziś podczas uroczystości pogrzebowych.

Henryk Wujec odznaczony

Henryk Wujec, były działacz Solidarności, został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Orderem Orła Białego. To najwyższy order RP przyznawany za zasługi cywilne i wojskowe dla kraju.

O decyzji prezydenta poinformowała na początku dzisiejszej mszy pożegnalnej Zofia Romaszewska. Doradczyni Andrzeja Dudy odczytała decyzję głowy państwa o pośmiertnym odznaczeniu Henryka Wujca Orderem Orła Białego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. W PRL-u była gwiazdą. Niestety, właśnie przekazano informację o jej śmierci
  2. Przerażeni rodzice nie wierzyli własnym oczom. Guz był większy niż jej ciało

Polska żegna Henryka Wujca

W poniedziałek 24 sierpnia w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się msza pogrzebowa Henryka Wujca. Tragiczna wieść o śmierci wybitnego mężczyzny obiegła Polskę 15 sierpnia. Wieloletni doradca Bronisława Komorowskiego zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Jak informuje Polsat News, uczestnicy pogrzebu zostali poproszeni przez rodzinę, aby zamiast kwiatów wesprzeć poszkodowanych w protestach na Białorusi.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Andrzej Duda pożegnał Henryka Wujca wzruszającymi słowami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość dla wszystkich Polaków. Chodzi o noszenie maseczek, potwierdza Kancelaria Premiera
  2. Bohaterowie programu „Nasz Nowy Dom” przeżyli prawdziwy dramat. Teraz podzielili się jednak wesołą nowiną
  3. Wiadomo, kto zastąpi Rafała i Gabriela w ”Królowych życia”. Małżeństwo wywoła wielkie zamieszanie
  4. Po latach Beata Tyszkiewicz spotkała się z ukochanym. Wzruszające, w jakich okolicznościach przyjechał do gwiazdy
  5. Polsat ostrzega Polaków. Sytuacja w kraju nagle się zmieni, trzeba się przygotować
  6. Media donoszą o dramatycznym rozstaniu Haliny Mlynkovej. Jeszcze nie tak dawno chwaliła się, że uwielbia gotować dla męża

źródło: PolsatNews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.