Andrzej Duda wczoraj przeprowadził testy na obecność koronawirusa. Jak informuje RMF, wynik testu jest pozytywny. Prezydent choruje na COVID-19, pozostaje w stałym kontakcie z medykami. Dziennikarze RMF dotarli do informacji, jak się czuje prezydent. 

Andrzej Duda wczoraj miał przeprowadzony test na obecność koronawirusa. Wynik był pozytywny. RMF podaje, że prezydent mógł zarazić się od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. W kancelarii zarządzono kwarantannę, wiadomo, jak przechodzi zakażenie prezydent.

Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Według doniesień RMF prezydent czuje się dobrze, a zakażenie przechodzi bezobjawowo. Niestety, mógł zarazić kilka osób ze swojej kancelarii, dlatego zarządzono kwarantannę. Informacje o zakażeniu prezydenta potwierdził także minister Błażej Spychalski za pośrednictwem Twitter’a:

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi – zapewnił minister. 

Błażej Spychalski poinformował także, że prezydent udaje się na kwarantannę, podobnie jak pracownicy jego kancelarii. Okazało się, że Andrzej Duda mógł zarazić kilka osób ze swojego najbliższego otoczenia. 

Jak podaje rzecznik prezydenta, testy zostały wykonane profilaktycznie, ze względu na wymogi. Andrzej Duda przechodzi zakażenie bezobjawowo. Ze słów rzecznika można wywnioskować, że prezydent nie miał pojęcia, że jest zakażony. Dziennikarze RMF przeanalizowali wczorajszy dzień Andrzeja Dudy, który prezydent spędził bardzo aktywnie. 

  1. Wprowadzono nowy zakaz, dotknie tysiące młodych osób w całej Polsce. Nie spodziewali się podobnej decyzji
  2. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy jego treść
  3. Polska zamknie granice? Premier Morawiecki nie pozostawił wątpliwości

Iga Świątek na kwarantannie

Dziennikarze RMF przeanalizowali wczorajszy dzień prezydenta. Andrzej Duda spędził go bardzo aktywnie, spotkał się między innymi z Igą Świątek, zwyciężczynią French Open 2020 oraz jej ojcem Tomaszem Świątkiem. Wygląda na to, że tenisistka i jej tata będą musieli prawdopodobnie odbyć 10-dniową kwarantannę.

Po tym spotkaniu Andrzej Duda udał się na Stadion Narodowy, gdzie obserwował postępy budowy szpitala polowego. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia z tej wizyty, widać na nich, że prezydent ma maseczkę i rękawiczki oraz zachowuje dystans.

W spotkaniu uczestniczyli szefowie budowy, a także koordynator projektu szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. RMF donosi, że Andrzej Duda jest kierowany na kolejne badania. Na razie nie podano informacji na temat samopoczucia żony prezydenta, Agaty Dudy. 

Od dziś w całej Polsce obowiązuje strefa czerwona. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przyznał, że rząd jest bardzo zaniepokojony sytuacją epidemiczną w Polsce. Z kolei prognozy, jakimi operuje Ministerstwo Zdrowia, nie napawają optymizmem. Adam Niedzielski wczoraj przedstawił:

-Czarne scenariusze, które mówiły, że będziemy testowali poziom 15 tys. dziennych zachorowań. Z tym mamy do czynienia. Jeśli ta sytuacja się utrzyma, to w przyszłym tygodniu będziemy narażeni na ryzyko testowania 20-25 tysięcy zachorowań. Taki scenariusz jest gorszy od czarnego.

Od dziś w całej Polsce obowiązują zaostrzone restrykcje. Wiele z nich może bardzo mocno uderzyć w polską gospodarkę. Gastronomia nie będzie mogła funkcjonować tak jak do tej pory. Obostrzenia obowiązują także młodzież i seniorów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 

Prezydent odwiedził szpital polowy na Stadionie Narodowym.  

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeń
  2. Nowe obostrzenia dla Polaków przekraczających granicę. Wpisali nas na czerwoną listę, nie ma odwrotu
  3. Kaja Godek o aborcji po gwałcie: „ufam, że ten przepis też zostanie zniesiony”
  4. Anna Lewandowska pokazała zdjęcie z wypadku. Złamany nos i opuchnięta twarz
  5. Minister Edukacji powiedział, ile będzie trwać nauka zdalna, wielu rodziców może nie być zadowolonych
  6. Kamery TVN przypadkowo uchwyciły skandaliczną sytuację na proteście. Policja nie wiedziała, co robić
  7. Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasu

Źródło: rmf24.pl

 

Poprzedni artykułPolicja prosi o pomoc, w polskim mieście doszło do zagadkowej śmierci. Opublikowano nagranie
Następny artykułAndrzej: ”Moja żona musi przypominać moją mamę. Powinna z radością gotować i podstawiać mi wszystko pod nos”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl