Andrzej Duda przeprosił mieszkańców Śląska. Jak donosi Interia, podczas rozmowy wyemitowanej dziś na antenie Radia Katowice, prezydent w mocnych słowach odniósł się do ostatnich wydarzeń i fali hejtu, jaka wylała się na Ślązaków. Przepraszam, jako Prezydent Rzeczypospolitej za tych, którzy zachowali się w tym czasie nieodpowiedzialnie czy wręcz podle – skomentował.
 
Po tym, jak Śląsk stał się głównym ogniwem epidemii koronawirusa w Polsce, na tamtejszych mieszkańców i medyków wylała się fala hejtu i nienawiści, a komentarze takie jak Blokada Śląska, natychmiast!, były zdecydowanie jednymi z najlżejszych. Teraz, za okrutne zachowanie Polaków przeprosił Andrzej Duda. Z ust prezydenta padły mocne słowa.
 
 
Andrzej Duda przeprasza Ślązaków
 
Andrzej Duda, w czasie kiedy Śląsk przechodzi jedne z trudniejszych chwil, postanowił przeprosić za zachowanie tysięcy Polaków które, zdaniem wielu, było karygodne.
 
 
 
– Jest nas 38 milionów. Zawsze patrzę na to w ten sposób, że niestety dramatyczne przypadki głupoty ludzkiej, chamstwa, przepraszam za to mocne słowo, czy zwykłej bezmyślności, jakiejś takiej podłości, po prostu zdarzają się – powiedział na antenie radia Andrzej Duda – Przepraszam jako Prezydent Rzeczypospolitej za tych wszystkich naszych rodaków, którzy zachowali się w tym czasie nieodpowiedzialnie czy wręcz podle. Strasznie jest to dla mnie przykre – dodał.
  1. Czy wszyscy w końcu zostaniemy zaczipowani? Pokazano, jak wyglądają na ludzkiej skórze
  2. Wysypała szczyptę kawy na folię aluminiową i podpaliła. Efekt był niesamowity, teraz robi tak codziennie
  3. Obywatelu. Obowiązują ostrzeżenia IMGW, załamanie pogody

Koronawirus na Śląsku

Obecnie w województwie śląskim odnotowano 7 327 przypadków zakażeń koronawirusem, a tylko dziś przybyło ich 263. Od kiedy w jednej z tamtejszych kopalni masowo zaczęło przybywać chorych, ludzie nie szczędzili słów nienawiści. 

– Otoczyć Śląsk wojskowym kordonem sanitarnym i strzelać do próbujących ucieczki. Innego wyjścia nie ma – brzmiały niektóre skandaliczne opinie internautów. 

Andrzej Duda przeprosił mieszkańców Śląska za wszystkie, wymierzone w ich kierunku, krzywdzące słowa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:
Andrzej Duda
Fot. Krzysztof Sitkowski/ KPRP

Andrzej Duda w poniedziałek 25 maja udał się na Śląsk, by wesprzeć jego mieszkańców. Dziś prezydent przeprosił Ślązaków za hejt, jaki napłynął w ich stronę.

ZOBACZ TEŻ:
Poprzedni artykułKoronawirus w szpitalu w Warszawie. Ponad 60 zarażonych osób. Zamknięto oddział
Następny artykułKiedy otwarcie kin i siłowni? Premier Morawiecki zapowiedział IV etap luzowania obostrzeń
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.