Andrzej Duda dotychczas nie wypowiedział się na temat trwających na ulicach protestów. W dniu dzisiejszym głos zabrała córka prezydenta Kinga Duda, jednak ani głowa państwa, ani jego małżonka nie zdecydowali się na komentarz w sprawie Strajku Kobiet. Minister Andrzej Dera podczas wywiadu dla Radia Plus powiedział, co jest powodem milczenia prezydenta.

Cała Polska z niecierpliwością wyczekuje momentu, w którym prezydent Andrzej Duda wypowie się na temat trwających demonstracji. Kobiety w asyście mężczyzn wyszły na ulice protestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Czy Andrzej Duda wypowiedział się na temat Strajku Kobiet?

Andrzej Duda nie wypowiedział się na temat Strajku Kobiet. Jednak minister Andrzej Dera w rozmowie z Radiem Plus powiedział, co jest powodem milczenia prezydenta. Od momentu ogłoszenia decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embrio-patologicznej jednakowo głowa państwa, jak i jego małżonka nie zabrali głosu.

Andrzej Dera wyjawił, jaki jest powód braku odpowiedzi ze strony prezydenta – Ponieważ przebywa w miejscu odosobnienia i z tego co wiem nie ma takich warunków, żeby w jakiś tam sposób przeprowadzać transmisje w tej chwili – powiedział minister w rozmowie z Radiem Plus.

Wcześniej wyjaśnił, jak przedstawia się stan zdrowia prezydenta i gdzie się znajduje – Prezydent ma koronawirusa bezobjawowego, z tego się należy cieszyć. W tej chwili przebywa w miejscu izolacji, z nikim się nie kontaktuje, jedynie telefonicznie stwierdza Andrzej Dera.

Zdaniem rozmówcy Radia Plus prezydent ma swoich ministrów, którzy w tej kwestii się wypowiadają. Przypomnijmy, że w dniu dzisiejszym głos na temat trwających demonstracji, za pośrednictwem Twittera zabrała córka pary prezydenckiej Kinga Duda.

  1. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Andrzej Dera: To jest próba anarchizacji przez środowiska lewackie

Minister Andrzej Dera odniósł się do trwających na ulicach miast protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embrio-patologicznej. W przeprowadzanym wywiadzie uznał, że jest to próba destabilizacji naszego państwa – To jest próba anarchizacji przez środowiska lewackie, która nie ma nic wspólnego z orzeczeniem TK. To tylko kolejny pretekst dla opozycji, żeby zaatakować istniejący porządek prawny – spostrzega minister.

W dalszej części wypowiedzi Andrzej Dera zaznaczył, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego opierało się na jednoznacznym zapisie konstytucji, dodając, ze Polacy rok temu skandowali na ulicach hasła konstytucja, konstytucja, a obecnie krzyczą coś zupełnie innego:

– To środowisku lewicowemu nie wystarcza, ono chce innego porządku, nie chce przestrzegania konstytucji – ocenia minister. W końcowej części wypowiedzi odniósł się do sytuacji ataków na kościoły i przerywania mszy.

Według ministra za tym wszystkim stoją nazywane przez niego bojówki lewackie – To jest wykorzystywanie pewnego napięcia, które zostało wywołane orzeczeniem TK do anarchizowania kraju. To jest robione już od dłuższego czasu w naszym kraju – zakończył swoją wypowiedź minister Andrzej Dera.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
 2. Kolejne zmiany dla Polaków. Wyciekło, co planuje rząd, chodzi o kwarantannę dla kolejnych grup
 3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
 4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
 5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
 6. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
 7. Przepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędnie

Źródło: rp.pl

Poprzedni artykułJest nowy zakaz lotów do Polski. Na liście Stany Zjednoczone
Następny artykułSą przecieki w sprawie drugiego lockdownu. Plany rządu zaskakują, kluczowy jest czwartek
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl