Andrzej Duda już wkrótce może być namawiany do nieoczekiwanego ruchu. W wywiadzie dla RMF FM doradczyni prezydenta Paulina Malinowska-Kowalczyk zdradziła swoje plany wobec głowy państwa. Słowa kobiety były jednoznaczne. To jest właściwa droga – mówiła.

Doradczyni prezydenta Paulina Malinowska-Kowalczyk była gościem popołudniowego programu radia RMF FM. W rozmowie z dziennikarzem Marcinem Zaborskim zdradziła swoje plany wobec głowy państwa. Już wkrótce Andrzej Duda może wybrać się na nieoczekiwane spotkanie.

Andrzej Duda – Strajk Kobiet

Doradczyni prezydenta ds. osób z niepełnosprawnościami Paulina Malinowska-Kowalczyk w rozmowie z dziennikarzem radia RMF FM Marcinem Zaborskim zdradziła swoje plany wobec głowy państwa. Uważa, że Andrzej Duda powinien przeprowadzić dialog z organizatorkami Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Co więcej, uznała, że namawiałaby prezydenta do takiego spotkania – Jeśli pojawi się taka możliwość to myślę, że namawiałabym pana prezydenta do takiego spotkania. To, co powinno się teraz wydarzyć, to absolutne dążenie do dialogu – podkreśla Paulina Malinowska-Kowalczyk.

W dalszej części wywiadu doradczyni prezydenta przyznała, że takie wyjście byłoby najrozsądniejszym w obecnej sytuacji. Przyznała także, że rozumie kobiety, które wychodzą na ulice, by walczyć o swoje prawa:

– To jest właściwa droga do deeskalacji tego wszystkiego, co się dzieje po ogłoszeniu wyroku Trybunału. Mnie osobiście bardzo trudno pogodzić się z tym wyrokiem, a przede wszystkim z konsekwencjami tego wyroku. Nie mówię już o fali strajków i tym, co się w tej chwili na ulicy dzieje. Rozumiem kobiety, które wychodzą na ulicę – przyznała doradczyni prezydenta.

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Kim jest Paulina Malinowska Kowalczyk?

Paulina Malinowska-Kowalczyk jest polską dziennikarką i tłumaczką. Od 2019 roku pełni rolę doradczyni prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy ds. osób z niepełnosprawnością. Od września 2017 roku pełni również funkcję  rzeczniczki prasowej Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Doradczyni prezydenta jest przekonana, że każda kobieta powinna podejmować decyzję w sprawie narodzin niepełnosprawnego dziecka – Kiedy kobieta dowiaduje się o tym, że może urodzić dziecko niepełnosprawne, z głęboką niepełnosprawnością, to decyzję trzeba pozostawić jej sumieniu. Rolą państwa jest zrobienie wszystkiego, aby ta decyzja była na tak – powiedziała Paulina Malinowska-Kowalczyk.

Następnie zauważyła, że wprowadzony przez Trybunał Konstytucyjny zakaz aborcji z przyczyn embriopatologicznych nie spowoduje tego, że zostanie ona całkowicie zakazana. W końcowej fazie rozmowy z dziennikarzem stacji radiowej RMF FM Marcinem Zaborskim powiedziała, że konieczne jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania do wyjścia z sytuacji, w której znalazła się Polska:

–  To, że wprowadzimy zakaz aborcji – chyba wszyscy mamy tego świadomość – aborcji nie zlikwiduje. Musimy znaleźć takie rozwiązanie, które zapewni nam wyjście z tego impasu, w którym się znaleźliśmy – mówiła Paulina Malinowska-Kowalczyk.

ZOBACZ WIDEO:

W dzisiejszej Popołudniowej rozmowie w RMF FM gościem Marcina Zaborskiego była Paulina Malinowska-Kowalczyk, doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy ds. osób z niepełnosprawnościami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  2. Całkiem zamykają granicę, radykalna decyzja, problemy z powrotem do domu. Nasz sąsiad ogłosił
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewał
  7. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego

Źródło: rmf24.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl