Andrzej Duda, nutella i szalona podróż autostopem. Jak prezydent poznał swoją żonę? Od lat jawią się jako najwspanialsza para polskiej polityki. Początki ich znajomości pełne są ciekawych historii! Co ma z tym wspólnego nutella? Okazuje się, że bardzo dużo!

Prezydent i Pierwsza Dama to wyjątkowo dobrana para! Agata Kornhauser-Duda od razu zdobyła sympatię wyborców i zdecydowanie pomogła Andrzejowi Dudzie w zbudowaniu ciepłego, rodzinnego wizerunku. Jak się poznali? Autostop, nutella i narty — tak wyglądały początki znajomości Pary Prezydenckiej!

Andrzej Duda: jak poznał żonę?

Agata Duda podbiła serca Polaków klasą, modnymi stylizacjami i profesjonalizmem. Czym podbiła serce Prezydenta? Andrzej Duda wspomina, że żonę poznał jeszcze w czasach licealnych. Przyznał, że nie od razu między nimi zaiskrzyło! 

– Poznałem Agatę w trzeciej klasie liceum na imprezie. Chodziliśmy do konkurujących ze sobą szkół. Nie od razu między nami zaiskrzyło. Nasz związek wykluwał się powoli. Jesienią 1990 roku zostaliśmy parą — wspomina Prezydent w wywiadzie z Super Expressem.

Andrzej Duda i Agata Duda

Związek kontynuowali na studiach: ona na germanistyce, on na prawie. Prezydent wspomina, że Agata Duda nie miała wtedy zbyt wiele czasu, jednak oboje pochłonięci nauką jakoś sobie z tym radzili. W tamtych czasach przytrafiały im się jednak rozmaite przygody! Prezydent najlepiej wspomina szalony rajd autostopem po Europie.

– Pojechaliśmy do Holandii, a później przez Niemcy, Austrię do Włoch. To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z nutellą. Od tamtej pory nie chcę jej na oczy widzieć… – opowiada polityk.

Pobrali się w 1994 roku. Andrzej Duda często podkreśla, jak kocha i podziwia swoją żonę. W jednym z wywiadów wyznał jednak, że Agata Duda dopuściła się jednego poważnego oszustwa matrymonialnego!

– Jestem wielkim fanem narciarstwa. I to było jedyne oszustwo matrymonialne, jakiego dopuściła się moja żona. Jako moja dziewczyna uczyła się jeździć, a jakże. Bywała ze mną w Bukowinie Tatrzańskiej. Ślub wzięliśmy w lutym. Zaproponowałem małżeński wyjazd na narty, a ona: nigdy więcej! I wyrzuciła narty do piwnicy — śmieje się Prezydent w wywiadzie z Super Expressem.

Parze Prezydenckiej można pozazdrościć udanego małżeństwa! Dobrze wiedzieć, że głowa państwa ma tak dobre stosunki ze swoją żoną. Agata i Andrzej Duda to naprawdę zgrana para!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata Tyszkiewicz powiedziała, co myśli o Dodzie. Nikt nie spodziewał się tak szczerych słów!
  2. Mąż Edyty Wojtczak zostawił ją i uciekł za granicę. Czekała na niego 30 lat
  3. Paweł Domagała dostał główną rolą w serialu! „Żmijowisko” będzie hitem Canal+

ZOBACZ ZDJĘCIA:

andrzej duda
instagram.com/prezydent_pl

Agata i Andrzej Duda to naprawdę zgrana para.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułDramat w życiu głównych bohaterów „M jak Miłość”! Ich córka w śmiertelnym niebezpieczeństwie
Następny artykułMichał Wiśniewski na Tinderze! Gwiazdor nie próżnuje i już szuka nowej kochanki
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.