W miejscowości Czernikowo doszło dziś do tragicznego i smutnego wypadku, w wyniku którego zginęła dwójka strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Okoliczności są na tyle dramatyczne, że sam prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinom ofiar.

Duda napisał na Twitterze poruszającą wiadomość:

– Pęka serce, kiedy giną ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc i poświęcali się dla innych. Składam najszczersze kondolencje Rodzinom i Bliskim Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo, którzy dziś rano pełniąc służbę zginęli w tragicznym wypadku drogowym. RIP

Wypadek w Czernikowie: Andrzej Duda składa kondolencje

Strażacy z Czernikowa jechali w trybie alarmowym gasić pożar, kiedy doszło do wypadku. Zginęła około 30-letnia strażaczka Ewelina, z zawodu ratowniczka medyczna i 62-letni strażak Jan, na co dzień konserwator w Urzędzie Gminy.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że do wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ulicą Słowackiego w Czernikowie. Strażacy jechali w trybie alarmowym do pożaru w miejscowości Liciszewy. Wtedy ich samochód gaśniczy zderzył się z TIR-em.

Wozem strażackim jechało pięć osób. Trzy pozostałe, znajdujące się w momencie zderzenia na tyłach pojazdu, zostały przetransportowane do szpitala, ich obrażenia nie zagrażają życiu.

Sprawą zajmuje się prokuratura rejonowa w Lipnie. Szefowa prokuratury Alicja Cichosz wyjaśniła, jakie są plany śledczych w tej sprawie:

– Konieczne jest wyjaśnienie wielu kwestii, m.in. czy samochód strażacki jechał na sygnałach […]. Samochód OSP wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na główną. Samochód ciężarowy jechał z Torunia w kierunku Warszawy. Oba samochody mamy zabezpieczone, sprawdzana będzie m.in. prędkość ciężarówki w chwili wypadku.

Zewsząd spływają kondolencje i wyrazy żalu z powodu śmierci dwójki strażaków. Nie tylko Andrzej Duda opublikował smutny komunikat w mediach społecznościowych – zrobili to też m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji oraz wójt gminy.

W związku ze śmiercią strażaków, na terenie gminy Czernikowo ogłoszono żałobę, która potrwa do 5 grudnia.

Poniżej materiały z wypadku oraz posty kondolencyjne:

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Kobiety pokochały bieliznę menstruacyjną. Jak działa?
2. Majtki menstruacyjne – hit, czy kit? Przekonaj się sama.
3. Kurdej-Szatan nagle przerwała milczenie. Niepojęte, co właśnie dzieje się w sieci