Przed chwilą na oficjalnym profilu Kancelarii Prezydenta pojawiło się nagranie z parą prezydencką. Andrzej Duda i jego małżonka nie kryją na nim ekscytacji. Właśnie podjęli ważną decyzję.

Na nagraniu para prezydencka prezentuje się bardzo stylowo. Prezydent RP ma na sobie ciemny garnitur i niebieski krawat, Agata Duda wybrała na tę niezwykłą okazję elegancką garsonkę z ozdobnymi guzikami. Oboje mają na twarzach maseczki ochronne.

Agata Duda i Andrzej Duda prezentują z dumą certyfikaty

Okazuje się, że para prezydencka przyjęła dziś trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze możemy przeczytać:

– #Szczepimysię nie tylko dla siebie, ale i dla innych! Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką przyjęli dziś trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Na nagraniu widzimy Agatę i Andrzeja Dudę, którzy z dumą i satysfakcją prezentują certyfikaty szczepienia trzecią dawką. Widać, że czują się świetnie. Po całej procedurze prezydent opublikował też nagranie, w którym pod Wojskowym Instytutem Medycznym wyjaśnia, czemu zdecydował się na szczepienie:

Zachęcam, aby się szczepić w ogóle, a także do przyjęcia trzeciej, przypominającej dawki. To ważne. Widzimy, że osoby niezaszczepione ciężko przechodzą chorobę, a niekiedy prowadzi to do zgonu. – tłumaczy Duda.

Prezydent nawiązał też do najnowszej mutacji wirusa SARS-CoV-2, wariantu Omikron:

– Teraz na świecie rozprzestrzenia się nowy wariant. Eksperci ostrzegają, że zachorowalność może być jeszcze większa. Warto zaszczepić się dla bezpieczeństwa własnego i innych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kosmetyczny trik „-30 lat w 3 dni” podbija internet. Stosuj go minutę
    2. Chcesz pozbyć się obwisłych policzków? 15 minut przed snem zrób TO
    3. Pawłowicz właśnie przeszła metamorfozę życia. Na widok jej nowej fryzury można przeżyć wstrząs