We wtorek, 14 września na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie pochowany został, zmarły 9 września aktor Wiesław Gołas. Na jego pogrzebie pojawiło się mnóstwo znanych osób. Prezydent Andrzej Duda wystosował oficjalny list skierowany do Polaków, który w jego imieniu odczytał na uroczystości pogrzebowej Wojciech Polański z Kancelarii Prezydenta.

Wiesław Gołas miał na swoim koncie ponad 120 ról filmowych, serialowych i teatralnych. Był aktorem, który stanowił wzór dla młodych adeptów tego zawodu, o czym m.in. wspomniał w swoim liście prezydent Polski.

Andrzej Duda wystosował list do Polaków. Został odczytany na pogrzebie Wiesława Gołasa

Zmarły aktor kojarzony jest m.in. z roli Tomasza Czereśniaka w kultowym serialu Czterej Pancerni i Pies. Występował także w kabarecie Starszych Panów i Dudek, gdzie zagrał m.in. u boku takich sław jak: Edward Dziewoński, Jan Kobuszewski, czy Janusz Gajos.

Ostatni z wymienionych jest jednym z niewielu żyjących członków legendarnych kabaretów, w których miał przyjemność występować Wiesław Gołas. Gajos zjawił się na pogrzebie swojego zmarłego kolegi. Obok niego mogliśmy zobaczyć również m.in.: Daniela Olbrychskiego, Wiktora Zborowskiego, czy Maję Komorowską.

Podczas uroczystości pogrzebowej odczytany został list od prezydenta Andrzeja Dudy, w którego imieniu na pogrzeb przybył Wojciech Polański z Kancelarii Prezydenta RP. Głowa państwa napisał:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Na aktorskim firmamencie zgasła gwiazda, która była punktem odniesienia zarówno dla młodych adeptów, jak i mistrzów tej profesji, szczególnie na polu arcytrudnej sztuki komedii […] odszedł twórca o wielkiej wrażliwości i kulturze ducha, wierny etyce swojego zawodu, patriota i bojownik o wolną Polskę – słuchamy.

Rodzinie zmarłego aktora składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie żyje bliska dla Elżbiety II osoba. Żałoba w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl