W wieku 73 lat zmarł Andrzej Kozioł – były wokalista zespołu VOX. Informację o śmierci przekazał mediom manager artysty Bogdan Zep.

Andrzej Kozioł nie żyje

Kozioł był związany z grupą VOX od chwili jej powstania pod koniec lat 70. XX wieku. Prócz niego w skład zespołu wchodzili także Witold Paszt, Ryszard Rynkowski oraz Jerzy Słota.

Członkowie VOX po raz pierwszy wystąpili przed większą publicznością w 1979 roku podczas Międzynarodowej Wiosny Estradowej w Poznaniu (z piosenką „Dwa życia, dwa nieba”). Grupa wielokrotnie gościła także na krajowych oraz zagranicznych festiwalach piosenki.

Formacja była nagradzana chociażby na Interwizji w Sopocie, festiwalu Bratysławska Lira oraz w Rostocku. Wygrywała także rozmaite plebiscyty radiowe i telewizyjne. Zespół koncertował na całym świecie – w NRD, RFN, Holandii, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR, a także w USA i Kanadzie.

Do dziś za najbardziej znane utwory VOX uchodzą między innymi „Szczęśliwej drogi już czas”, „Bananowy song” oraz „Rycz, mała, rycz”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Andrzej Kozioł zakończył współpracę z VOX w 1996 roku. W późniejszych latach zajmował się między innymi prowadzeniem kawiarnię oraz nagrywaniem audiobooków. Zmarł po długiej chorobie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kim jest żona Szymona Hołowni? Ma pracę, którą w Polsce wykonuje zaledwie kilka kobiet
  2. Szklanki Magdy Gessler w Biedronce. Ile kosztują i do kiedy można kupić?
  3. Co łączy Monikę Olejnik i Jurka Owsiaka? Można się zdziwić

Redaktor