Nie czekajmy, idźmy po pomoc od razu – podkreśla w rozmowie z wp.pl prof. Andrzej Fal – kierownik Kliniki Chorób Płuc w szpitalu w Warszawie. Odnosi się do tego, że Andrzej Piaseczny – znany wokalista zakażony koronawirusem – trafił do szpitala za późno.

Jednym z chorych na COVID-19 jest Andrzej Piaseczny. Z racji tego, że jego stan zdrowia się pogarszał – meżczyzna miał między innymi trudności z oddychaniem – musiał się udać do szpitala. W swoich social mediach zaapelował o większą troskę o własne zdrowie. Poprosił również, by ludzie dokładnie przestrzegali wytycznych, w celu walki z pandemią. Andrzej Fala – lekarz – stwierdził, że Piaseczny popełnił błąd. Jaki?

Andrzej Piaseczny – jaki jest jego stan zdrowia?

Profesor Andrzej Fal był gościem programu WP.pl. Powiedział, że trzecia fala koronawirusa będzie dla nas zdecydowanie trudniejsza. Podkreślił, że do szpitala trafia coraz więcej osób, które mają problemy z oddychaniem. Skomentował również zachowanie Andrzeja Piasecznego. 

– Piasek powiedział, że przez 10 dni chorował w domu. Młodzi, nie róbcie tego! Jeśli czujecie się źle, jesteście chorzy, nie trzeba udowadniać innym ani sobie, że dacie radę, że jesteście silni i wytrzymacie w domu – powiedział lekarz, Andrzej Fal.

Wyjaśnił również, że im szybciej pacjent się zgłasza, tym lepsze są jego rokowania. Uważa, że jeśli chory pojawi się w szpitalu zbyt późno, choroba może być znacznie cięższa.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Nie czekajmy, idźmy po pomoc od razu – apeluje doktor Andrzej Fal. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie teraz, kiedy liczba zarażeń COVID-19 w znaczący sposób rośnie. W kraju zostaną wprowadzone zaostrzone restrykcje w celu walki z pandemią.

Jak się czuje Piaseczny?

Słynny wokalista trafił do szpitala, ponieważ musiał zostać podłączony pod tlen. Od kilku dni czuł się coraz gorzej. Ostatecznie potrzebował pomocy specjalistów. 

– Bądźcie zdrowi i trzymajcie się, bardzo proszę, zasad bezpieczeństwa i higieny. Bardzo też dziękuje wszystkim, którzy z pasją i z zaangażowaniem się tu mną zajmują. Dziękuję, zdrowiaapeluje Andrzej Piaseczny.

Z pewnością, już niedługo wokalista poczuje się znacznie lepiej. Całe szczęście, że ma zapewnioną dobrą opiekę. Zdecydowanie, należy brać z niego przykład! Piasecznemu życzymy dużo zdrowia.

Przypomnijmy, że jednak nie wszyscy celebryci wierzą w słowa lekarzy. Wśród koronaspectyków znalazły się, między innymi, Viola Kołakowska oraz Edyta Górniak.

Zobacz zdjęcia:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Andrzej Piaseczny (@andrzejpiaseczny_official)

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródła: plotek.pl

Poprzedni artykułNiepokojące doniesienia o ciężarnej żonie Jacka Kurskiego. Lekarze zatrzymali ją w szpitalu
Następny artykułDziennikarze zapytali Rafała Brzozowskiego o pracę dla TVP. ,,Stacja ma swoją politykę, z którą ja nie dyskutuję”