Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Piaseczny wydał apel do Rosjan. Poruszające słowa
Michał Fitz
Michał Fitz 28.02.2022 14:20

Andrzej Piaseczny wydał apel do Rosjan. Poruszające słowa

Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny

Wielu celebrytów próbuje się w miarę możliwości angażować się w pomoc ludziom dotkniętym wojną w Ukrainie. Swoje trzy grosze postanowił dorzucić także Andrzej Piaseczny, który jednak zareagował inaczej od innych.

Wystosował bowiem bezpośredni apel do Rosjan, mówiąc w ich ojczystym języku. Co powiedział?

Andrzej Piaseczny apelu do Rosjan

Andrzej Piaseczny nagrał filmik, który udostępnił na swoim Instagramie. Zwraca się w nim bezpośrednio do obywateli Rosji. Apeluje, by ci postawili się rządom Putina, bo mogą w ten sposób zatrzymać rozlew krwi na terenach ukraińskich. Chwali ich przy tym, że są mądrym, kochającym narodem i zaznacza, że właśnie ze względu na te charakterystyczne dla siebie cechy powinni opowiedzieć się jasno po stronie pokoju.

– Uratujcie siebie i nas wszystkich. W was cała nadzieja – kwituje przemowę piosenkarz.

Warto podkreślić, że pomimo panującej w Rosji propagandy znaczna część społeczeństwa zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się w Ukrainie. Mało tego, już pierwszego dnia wojny doszło do wielu protestów w największych rosyjskich miastach. Te były jednak skutecznie tłumione przez tamtejsze służby porządkowe. Łącznie do aresztów miało trafić już ponad 3000 manifestujących Rosjan.

Praktycznie każdy celebryta publikował już w swoich mediach społecznościowych post, w ramach którego solidaryzował się z Ukraińcami. Tylko część zdecydowała się jednak na jakieś konkretniejsze działanie. Poza Piasecznym do takiej grupy możemy zaliczyć jeszcze Agatę Młynarską i Julię Kamińską. Obydwie zdecydowały się przygarnąć osoby uciekające z Ukrainy przed wojną. Z kolei jeden z najpopularniejszych raperów w kraju, Bedoes, osobiście odwoził Ukraińców spod granicy w bezpieczne miejsca. Mało tego, wpłacił też 100 tysięcy złotych na jedną ze zbiórek niosących pomoc humanitarną dla uchodźców.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Michał Wiśniewski udostępnił serię zdjęć swojej żony. Dramatyczny przekaz
  2. Kim są córki Władimira Putina? W sieci krążą zdumiewające informacje na ich temat
  3. Niesamowite, co na scenie TVP zrobiła Rodowicz. Cała Polska ociera łzy wzruszenia