Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Piaseczny wypowiedział się na temat aktywności Kai Godek. Mocne słowa
Kamil Olek
Kamil Olek 13.08.2021 18:40

Andrzej Piaseczny wypowiedział się na temat aktywności Kai Godek. Mocne słowa

Dominika Gwit
fot. instagram.com/dominikagwit

Niedawny coming out Andrzeja Piasecznego to bez wątpienia jedno z najgłośniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy. Wyjście z szafy, choć (nieoficjalnie) zakończyło karierę artysty w Telewizji Polskiej, sprawiło też, że dużo chętniej zabiera on głos w sprawach politycznych, społecznych i światopoglądowych. Tym razem dostało się Kai Godek.

Andrzej Piaseczny uderza w Godek. „Może jest niezrealizowana w życiu?”

Kaja Godek to jedna z inicjatorek wielokrotnie procedowanych w Sejmie ustaw mających doprowadzić do całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Jej działalność wymierzona jest jednak nie tylko w kobiety, ale także – a ostatnimi czasy przede wszystkim – w osoby nieheteronormatywne.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kilka dni temu złożyła ona w parlamencie skrajnie homofobiczny projekt, nazwany „Stop LGBT”. Domaga się w nim między innymi wprowadzenia w Polsce przepisów obowiązujących w putinowskiej Rosji, dotyczących zaś nie tylko zakazu organizowania marszów oraz parad równości, ale także „propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm” (cokolwiek miałoby to oznaczać).

To też główny powód, dla którego Piasek postanowił skomentować działalność pseudoaktywistki, nie stosując się przy tym do zasad szeroko pojętej poprawności politycznej.

– Może jest niekochana? Może jest nieszczęśliwa? Może jest niezrealizowana w życiu? Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, więc dotykają nas różnego rodzaju szczęścia i nieszczęścia i jeśli w życiu przejawiamy pogardę i nienawiść, to jest ona wynikiem czegoś. Nie jestem psychologiem, więc nie jestem w stanie pani Godek poradzić jakichś zachowań, które by ją po prostu troszkę uleczyły, ale myślę, że są ludzie, do których o pomoc mogłaby się zwrócić – powiedział wokalista redakcji Pudelka.

„Nie wyobrażam sobie, żeby za miłość można było iść do piekła”

Odwołał się także do wielokrotnie podnoszonych przez Godek argumentów związanych z wyznawana przez nią religią.

– Powiedziałbym, że jednym z najważniejszych przykazań w chrześcijańskim świecie jest przykazanie miłości. Tego rodzaju zachowania nie są wyrazem miłości, są wyrazem pogardy i nienawiści. Więc może powinna zastanowić się i przemyśleć jeszcze raz swoje pomysły na ten świat. Ja jestem pewien, co mówiłem głośno już wielokrotnie, że nie wyobrażam sobie, żeby za miłość można było iść do piekła – dodał wokalista.

Na razie nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) kuriozalny projekt Godek trafi pod obrady Sejmu.

Źródło: Pudelek

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. 52-latka wyszła za Nigeryjczyka. Urodziła mu bliźniaki, nie spodziewała się tragedii, która ją spotkała