Nie żyje Andrzej Rozmus – aktor znany z wielu polskich seriali, m.in. Pierwszej miłości czy Stulecia winnych. Od wielu lat poważnie chorował. Smutne informacje przekazano na Facebooku na stronie Teatru Zagłębia.

Andrzej Rozmus zmarł w wieku 53 lat. Jak poinformowali współpracownicy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu, aktor od wielu lat zmagał się z poważną chorobą, nie ujawniono jednak żadnych szczegółów. Jednocześnie przekazano wiadomość dotyczącą ostatniego pożegnania.

Andrzej Rozmus nie żyje

Aktor zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Teatr Zagłębia w Sosnowcu za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył wyrazy współczucia bliskim Andrzeja Rozmusa i przekazał szczegóły dotyczące pogrzebu.

Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia. W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku, wcześniej współpracował m.in. z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę 3 marca o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach – Starych Panewnikach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Gdzie grał Andrzej Rozmus?

Andrzej Rozmus grał w wielu polskich serialach, emitowanych na antenie TVP czy Polsatu. Mimo że w większości były to role epizodyczne, zwykle były jednocześnie na tyle charakterystyczne, że zapadały widzom w pamięci.

Rozumusa mogliśmy widzieć w produkcjach takich jak Pierwsza miłość, Na sygnale, Wydział zabójstw, Ojciec Mateusz, Barwy szczęścia, Ślad, Polityka czy Święta wojna.

Aktora chętnie obsadzano w rolach lekarzy czy adwokatów. Zostanie zapamiętany także z wielu wspaniałych ról teatralnych.

-Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach „Czerwone Zagłębie”, „Bóg”, „Na dnie”, „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”, jego role filmowe, m.in. „Mrówy” w serialu „Wydział Zabójstw”. Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który, mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych – czytamy na facebookowym profilu Teatru Zagłębia.

Niestety, to niejedyna smutna wiadomość, jaka obiegła dziś Polskę. W wieku 89 lat zmarła autorka licznych książek. Więcej na ten temat pisaliśmy >tutaj<.

Zobacz zdjęcie i film:

Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia.

W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku,…

Opublikowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu Poniedziałek, 1 marca 2021

Andrzej Rozmus nie żyje.

Aktor był związany z Teatrem Zagłębia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.