Gienek z programu Rolnicy. Podlasie został zatrzymany przez policję. Jego syn opowiedział o okolicznościach zdarzenia. Znamy szczegóły. 

Uczestnik programu Rolnicy. Podlasie został zatrzymany przez policję. Powodem zatrzymania miało być złamanie zasad restrykcji epidemiologicznych. 

Gienek z Rolnicy. Podlasie aresztowany przez policję

W niedzielę 2 maja Gienek z Plutycz (woj. podlaskie) został zatrzymany przez policję. Jak opowiedział jego syn Andrzej, rolnik został powalony na ziemię i skuty kajdankami. 

Okazuje się, że policja wtargnęła na posesję Gienka bezprawnie. Funkcjonariusze zażądali od rolników dokumentów osobistych. Jak zeznaje Andrzej, kiedy Gienek podszedł do policjanta, żeby wyjaśnić sytuację i dotknął go w ramię, został powalony na ziemię. 

Andrzej nie ukrywał, że jego ojciec bardzo ucierpiał. Gdy policja wyprowadzała go do radiowozu, był cały brudny i miał zakrwawioną nogę. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Jaki zarzut otrzymał uczestnik programu Rolnicy. Podlasie?  Powodem zatrzymania miało być to, że odwiedzający rolników goście nie mieli maseczek. 

Pod domem Gienka stało 5 radiowozów

Gienek na nagraniu opublikowanym na kanale iAGRO TV nie krył swojego poruszenia i rozżalenia. Jak stwierdził, został potraktowany, jak bandyta. 

Mnie gangsterem zrobili. Wczoraj było 5 radiowozów tutaj – mówił zdenerwowany rolnik. 

AGROunia i Michał Kołodziejczak zapewnili, że nie zostawią rolników bez pomocy. 

Filmik, który trafił do sieci, wywołał oburzenie i lawinę negatywnych komentarzy. Jak stwierdziła jedna z internautek: Starszego człowieka tak potraktować to się w głowie nie mieści.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: Youtube.com, Se.pl 

Poprzedni artykułBeata Kozidrak przekazała fanom wspaniałą wiadomość. Jutro o 9:00 ziści się jej pragnienie „Już za kilka godzin”
Następny artykułAdam Niedzielski ogłosił decyzję o zmianach. W całym kraju, do połowy maja ma zostać przywrócone 12 tys. łóżek szpitalnych