Sahar Tabar chciała wyglądać jak Angelina Jolie. Aby osiągnąć swój cel przeszła ponad 50 operacji plastycznych i schudła 40 kilogramów — wszystko po to, aby jak najbardziej upodobnić się do hollywoodzkiej aktorki. Później została skazana na 10 lat więzienia m.in. za „publiczne promowanie deprawacji”. Wszystko przez jej wygląd, którzy internauci określają jako „zombie”.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co spotkało dziewczynę, która chciała upodobnić się do Angeliny Jolie
  • Dlaczego została skazana na 10 lat więzienia
  • Czy jej wygląd to tylko i wyłącznie wynik operacji plastycznych
  • W jakiej sprawie autentyczna Angelina Jolie została poproszona o zabranie głosu

O Irance Sahar Tabar świat usłyszał już kilka lat temu, ponieważ kobieta poświęciła naprawdę wiele, aby upodobnić się do znanej aktorki. Dziewczyna stała się rozpoznawalna dzięki Instagramowi, który jest jedyną platformą społecznościową dostępną w jej kraju.

Chciała być jak Angelina Jolie

Na początku października ubiegłego roku Sahar trafiła do aresztu w Iranie. Została oskarżona m.in. o bluźnierstwo, podżeganie do przemocy, zdobywanie dochodów w niewłaściwy sposób i zachęcanie młodzieży do deprawacji.

Daily Mail teraz przekazało, że irańska dziennikarka i działaczka opozycji Masih Alinejad rozmawiała z prawnikiem Tabar, który potwierdził, że została ona skazana na 10 lat więzienia za „publiczne promowanie deprawacji”. Wcześniejsze raporty wskazywały na to, że grozi jej od 3 miesięcy do 2 lat.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Irańska telewizja państwowa postanowiła wyemitować wywiad z Sahar Tabar, w którym dziewczyna wyglądała na skruszoną. Przyznała wtedy, że żałuje swoich operacji plastycznych, na które w przeszłości się zdecydowała.

„Zombie Angelina Jolie” w więzieniu

O wyroku informację przekazała irańska dziennikarka Masih Alinejad, która zamieściła post na Twitterze. W mediach społecznościowych nadal utrzymuje się, że Sahar posłużyła się Photoshopem i makijażem, aby stać się „sobowtórką” aktorki.

Alinejad w swoim Tweecie zaapelowała o pomoc również do samej Angeliny Jolie.

10 lat więzienia dla irańskiej Instagramerki, która za pomocą makijażu i Photoshopa stała się „zombie Angeliną Jolie”.
Sahar Tabar ma tylko 19 lat. Jej żart wylądował w więzieniu. Jej matka codziennie płacze, aby uwolnić niewinną córkę. Droga Angelina Jolie! Potrzebujemy tutaj twojego głosu. Pomóż nam — wzywała.

Gwiazda Instagrama przyznała się, że przeszła m.in. operację nosa, wypełniania ust i zabieg liposukcji (polegający na odsysaniu tłuszczu). Wcześniej utrzymywała, że jej metamorfoza to wynik dobrego makijażu i odpowiedniej obróbki zdjęć.

Oskarżona została zatrzymana na polecenie sądu w Teheranie. We wspomnianym wyżej wywiadzie telewizyjnym przyznała również, że jej marzeniem z dzieciństwa było stać się sławną i pomimo sprzeciwów jej matki, nie zamierzała przestać zdobywać kolejnych obserwujących na Instagramie. Zaprzeczyła, jakoby miała dążyć do tego, aby wyglądać jak znana aktorka.

— Nawet nie myślałam o tym, żeby być jak Jolie. Nie chciałem też przypominać postaci z kreskówki Gnijąca Panna Młoda — powiedziała.

Według Daily Mail operacje plastyczne cieszą się ogromną popularnością w republice islamskiej, gdzie każdego roku przeprowadza się dziesiątki tysięcy podobnych zabiegów.

Zobacz zdjęcia:

Angelina Jolie
instagram.com/sahartabar__officialx

Internauci nazywają ją „Zombie Angeliną”.

Angelina Jolie
instagram.com/sahartabar__officialx

Przeszła wiele operacji plastycznych, ale dodatkowo przerabia swoje zdjęcia.

Angelina Jolie
Fot. SplashNews.com/East News

Dziewczyna chciała się upodobnić do znanej aktorki.

Irańska dziennikarka wezwała na pomoc Angeline Jolie, ponieważ młoda dziewczyna została aresztowana.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: twitter.com, dailymail.co.uk

Poprzedni artykułNie żyje słynny polski projektant, niedawno błagał o pomoc. ”Dziś o 8 rano odszedł”
Następny artykułKinga nie żyje, miała tylko 15 lat. Poruszający wpis obiegł sieć
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl