Wczoraj, tj. 9 stycznia odbył się 86. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski w 2020 roku organizowanej przez Przegląd Sportowy. Niekwestionowanym faworytem i ostatecznie zwycięzcą tej prestiżowej nagrody został Robert Lewandowski. Jego małżonka Anna Lewandowska miała przyjemność wręczyć nagrodę w kategorii ,,Sport bez barier”. Popularna sportsmenka zaliczyła spektakularną wpadkę.

Większość śmietanki polskiego sportu zebrała się podczas odbytej wczoraj gali wręczenia nagrody dla najlepszych sportowców 2020 roku. Jedną z obecnych podczas plebiscytu była Anna Lewandowska, która zaliczyła dość niespodziewaną pomyłkę.

Anna Lewandowska zaliczyła wpadkę podczas 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski w 2020 roku

Jak co roku najstarszy i najpopularniejszy magazyn sportowy w Polsce, Przegląd Sportowy organizuje plebiscyt, w którym najlepsi Polscy sportowcy minionego roku otrzymują zasłużone nagrody za osiągnięte sukcesy i działalność w imię polskiego sportu. Zwycięzcą 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski w 2020 roku został Robert Lewandowski, który osiągnął zdecydowaną większość wyróżnień w swojej dziedzinie.

Na gali pojawiła się także jego małżonka Anna Lewandowska, która jeszcze przed oficjalnym wręczeniem statuetki dla swojego męża, miała przyjemność wyróżnić sportowca w dziedzinie ,,Sport bez barier”. Przypomnijmy, że popularna sportsmenka, jest Prezesem Olimpiad Specjalnych Polska.

Laureatką nagrody wręczanej przez Annę Lewandowską została 19-letnia Faustyna Kotłowska, która w minionym roku osiągnęła medal mistrzostw świata, a także pobiła rekord globu w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

W momencie ogłaszania nagrody, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska zaliczyła spektakularną wpadkę, twierdząc, że młoda sportsmenka pobiła rekord w… rzucie oszczepem. Po chwili jednak Anna Lewandowska poprawiła swój błąd, by przed ogłoszeniem zwyciężczyni zatrzymać się i przeczytać dyscyplinę, w jakiej Faustyna Kotłowska odniosła sukces.

Pozostałe wyróżnienia w plebiscycie na sportowca roku

Chociaż rok 2020 w wielu aspektach nie oszczędzał nikogo, to polski sport może pochwalić się mnóstwem osiągnięć, które przyniosły dumę i uśmiech na twarzy każdemu zafascynowanemu sportem Polakowi. Robert Lewandowski, który niedawno pochwalił się zdjęciem ze swoją ukochaną mamą w piłce nożnej zgarnął niemal wszystko, co było do zgarnięcia.

Poza dumą polskiej piłki nożnej mieliśmy przyjemność oglądać podczas plebiscytu takie osobowości jak: Igę Świątek, mistrzyni turnieju Roland Garros w tenisie ziemnym, czy Jana Błachowicz, mistrz wagi półciężkiej UFC (sporty walki).

W pierwszej dziesiątce najlepszych sportowców roku 2020 znaleźli się jeszcze: Bartosz Zmarzlik (żużel), Kamil Stoch i Dawid Kubacki (skoki narciarskie), Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe), Natalia Maliszewska (short-track), Wilfredo Leon (siatkówka), oraz Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo).

Podczas gali wystąpiła Beata Kozidrak, która podczas każdego swojego występu przynosi fanom wielkie emocje i przede wszystkim dobrą zabawę.

Zobacz zdjęcia:

Anna Lewandowska
fot. YouTube/Przegląd Sportowy

Anna Lewandowska brała udział podczas 86. Plebiscytu dla Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku.

Anna Lewandowska
fot. YouTube/Przegląd Sportowy

W momencie wręczania nagrody w dziedzinie ,,Sport bez barier” zaliczyła spektakularną wpadkę, myląc nazwę dyscypliny.

lewandowscy
fot. instagram.com/annalewandowskahpba

Chwilę później małżonka zwycięzcy nagrody dla najlepszego sportowca Polski 2020 roku naprawiła swój błąd.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl