Anna Dymna aż cztery razy otarła się o śmierć! Jeden z wypadków mógł skończyć się tragicznie – aktorce groził paraliż nóg, a lekarze nie widzieli szans na poprawę stanu zdrowia. Jak doszło do wypadku? Co wydarzyło się w życiu gwiazdy?

Aktorka przeszła wiele trudnych chwil w życiu, jednak wielokrotnie udowodniła, że z każdej walki można wyjść zwycięsko. Anna Dymna po tajemniczej śmierci ukochanego mężczyzny przez długie lata zmagała się z depresją. Nie wiedziała wówczas, że los szykuje dla niej kolejną przykrą niespodziankę. Gwiazda polskiej sceny filmowej przeszła poważny wypadek i cudem uniknęła śmierci. Poznajcie szczegółowe informacje na ten temat. 

Anna Dymna w młodości uległa poważnemu wypadkowi

Życie Anny Dymnej nie zawsze było usłane różami. Zaledwie trzy miesiące po śmierci męża gwiazda uległa poważnemu wypadkowi. Rokowania nie były duże, a diagnoza lekarska nie pozostawiała złudzeń – paraliż nóg. Do wypadku doszło w 1978 roku w drodze na Węgry. Dymna jechała na plan zdjęciowy i wydarzyła się tragedia. Gdy odzyskała przytomność w węgierskim szpitalu, była cała poobijana i straciła czucie w nogach:

Jak odzyskiwałam przytomność po wypadku, długo byłam gdzieś daleko, nieprzytomna. Bardzo mi tam zresztą dobrze było. Jasno, ciepło. Powrót do rzeczywistości oznaczał ból, bo byłam bardzo poszkodowana. Z radością i ulgą, że nie boli, zapadałam się więc w tę jasną otchłań. Z momentu, kiedy odzyskałam świadomość, pamiętam niewiele, bo miałam też uszkodzoną pamięć – wyznała gwiazda na łamach Głosu Wielkopolskiego

anna dymna
Fot.filmpolski.pl

W Annie Dymnej kochała się cała Polska.

Aktorka długo wracała do zdrowia

Nawet po tak ciężkich doświadczeniach Anna Dymna nie straciła radości życia. Wiedziała, że poradzi sobie niezależnie od okoliczności i pozwoli jej na to wewnętrzna siła przetrwania:

– Ale radość z tego, że jestem, pamiętam do tej pory. Myślenie miałam odjęte, wyłączone, ale emocje i uczucia mi zostały. To mi dało pewność, że człowiek za dużo kombinuje. Ma żyć, to jego obowiązek, największy zaszczyt, szansa i radość – czytamy w gazecie Głos Wielkopolski.

Aktorka przeszła kilkumiesięczną rehabilitację i udało jej się powrócić do zdrowia. Jednak kilka miesięcy później uległa kolejnemu nieszczęśliwemu wypadkowi, jednak trudne przeżycia sprawiły, że dziś pomaga potrzebującym. 

Anna Dymna do wielu lat angażuje się w pomoc niepełnosprawnym, czym zaskarbiła się sympatię wielu osób. Założyła fundację Mimo wszystko, która prężnia działa od kilku lat i pomaga wszystkim, którzy tego potrzebują. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anna dymna mąż
fot. screen z youtube.com @audioteka

Aktorka nie miała łatwego życia.

anna dymna
Fot.screen youtube.com

Po przykrych i bolesnych doświadczeniach gwiazda postanowiła poświęcić się pomocy potrzebującym.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Playboy, CKM i Cosmopolitan znikają z rynku. Wielkie zwolnienia, 70% ludzi traci pracę
  2. Edyta Górniak wyznała prawdę o swoim małżeństwie z ojcem Allanka. Polały się łzy
  3. Tomasz Kammel nie poprowadzi „Dance dance dance”. Wiadomo, kto go zastąpi
  4. Roksana Węgiel ma na koncie kolejny sukces! Czy nowy projekt 14-latki ma szansę przebić Kim Kardashian?
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem
Poprzedni artykułMyślał, że żona chce mu powiedzieć o ciąży. Ona jednak planowała żart, którego mąż nigdy nie zapomni
Następny artykułPies z ogonem na głowie został znaleziony przez wolontariuszy schroniska. Momentalnie stał się internetową sensacją
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.